Ketvirtasis Auksinio proto vakaras

Šį antradienį „Auksiniame prote“ žaidė tik dvi komandos, o jau antrą sezono žaidimą praleidę „Trakai United“, panašu, neteko šanso ne tik aplenkti, bet ir pasivyti savo varžovų. Bendroje įskaitoje ši komanda yra surinkusi tris kartus mažiau taškų nei jų varžovai.

Šios savaitės žaidime komandoms teko įminti paslėptą sąsają apie obuolių rūšis ir veisles, prisiminti žinias apie UNESCO pasaulio paveldo objektus Europoje, Vatikaną bei Titanus ir jų vaikus. Ketvirtąjį žiemos/pavasario sezono žaidimą laimėjo „Išmanieji protai“ su 86 taškais ir teisingai atsakytu didžiausios vertės penktojo turo „bonus“ klausimu! Antrieji liko „Baikit, nemanau!“ su 60 taškų. Šias komandas bendroje įskaitoje skiria vos 35 taškai, tad intriga išlieka!

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 460 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Kitas žaidimas vyks vasario 14 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Pavyzdiniai vykusio žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

2011 metais iš parduotuvės JAV buvo pavogtas Laisvės varpo formos JIS, pats didžiausias iškastinis JIS pasaulyje. Šiuo metu brangiausias yra Aušros JIS, sveriantis 25,59 karato, o garsiausia pasaulyje JŲ kolekcija priklausė Elizabeth Taylor. Tikras chemikas JĮ pavadintų „dialiuminio trioksidu“, o pakeitus vieną raidę JIS tampa vienos religijos mokytoju. Kas yra JIS šiame klausime?

ATSAKYMAS:

Rubinas. 2011 metais buvo pavogtas Laisvės varpo rubinas. Brangiausias rubinas yra Aušros rubinas, o garsiausia rubinų ir kitų deimantų kolekcija priklausė Elizabeth Taylor. Jei žodyje „rubinas“ pakeisime vieną raidę, gausis „rabinas“ – judaizmo religijos mokytojas.

KLAUSIMAS:

Šis UNESCO paveldas yra kintamo dydžio – kasmet padidėja apie 40 metrų. Pats paveldas skilęs į tris dalis – Kiliją, Suliną ir Šv. Jurgį. Kai Ukraina užbaigė Bastroe kanalo darbus pavelde ir jį sujungė su Juodąja jūra, Rumunija nusprendė paduoti už tai Ukrainą į Tarptautinį teismą. Parašykite paveldo pavadinimą dviem žodžiais, prasidedančiais ta pačia raide.

ATSAKYMAS:

Dunojaus delta. Dėl potvynių atneštų sąnašų Dunojaus delta didėja. Dunojaus deltą sudaro trys paminėtos upės. Rumunija ir Europos Sąjunga labai kritiškai žiūri į Ukrainos iškastą kanalą, nes manoma, taip gali būti suardyta deltos ekosistema.

KLAUSIMAS:

Andriaus Tapino knygoje „Maro diena“ barų apsauginiai (angl. bouncers) buvo pavadinti taip pat, kaip „Valstybinis Tautos Frontas“ pavadino prasčiausią vieno laikmečio krepšininką, grįsdami savo kalambūrą tuo, jog jam niekaip nesisekdavo atlikti pagrindinio krepšinio elemento. Parašykite šį žodį arba Antikos veikėją.

ATSAKYMAS:

Prametėjas / Prometėjas. Apsauginiai pramesdavo žmones iš baro, todėl jie buvo vadinami „prametėjais“, o „Valstybinis Tautos Frontas“ juokavo: „Kas buvo prasčiausias Antikos krepšininkas? Prametėjas. Tipo Prometėjas, bet Prametėjas, nes į kašį nepataiko“. Prometėjas buvo titanidas, Japeto ir Temidės (arba Klimenės / Azijos) sūnus, laikomas žmonijos tėvu ir geriausiai žinomas dėl to, jog nepaklusęs Dzeusui atnešė žmonėms ugnį bei buvo nubaustas. Kartu su Okeanu jis išliko neutralus titanų ir dievų karo metu.

Bendrosios įskaitos rezultatai po 4 žaidimo turnyrų:

Komanda „Išmanieji protai“ – 293 taškai;

Komanda „Baikit, nemanau!“ – 258 taškai;

Komanda „Trakai United“ – 95 taškai.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė