Istorinė popietė „Skaudi tautos istorija“ Grendavės bibliotekoje

Kad ne auksinės vasaros,

Ne mėlynos vosylkos,

Nebūtume atėję čia,

Kur slenka dienos pilkos.

Šiais, vienos iš tremtinių dainos, žodžiais Grendavės bibliotekoje prasidėjo istorinė popietė „Skaudi tautos istorija“, skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. Susirinkusieji išklausė vyr. bibliotekininkės R. Karpičienės pranešimą apie tragiškuosius tremties įvykius 1941–1952 metų laikotarpį, kai iš Lietuvos masiškai, nežmoniškomis sąlygomis, buvo ištremta apie 132 000 žmonių, iš kurių apie 28 000 žuvo.

Drauge su jaunaisiais dalyviais skaitėme ištraukas iš knygų apie nepakeliamai sunkią tremtinių dalią, juos alinančius fizinius darbus, šaltas aplinkos sąlygas negyvenamose salose Lenos upės žiotyse, prie Laptevų jūros. Bibliotekoje veikia istorinių knygų apie tremtinius paroda „Skaudi tautos istorija“.

Kaip ir kasmet, lankėme istorinę vietą-paminklą žuvusiems partizanams, esantį Grendavės seniūnijoje, kur tylos minute, brangiais prisiminimais bei gėlėmis pagerbėme žuvusiuosius.

Kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas visada išliks gyvas mūsų širdyse bei atmintyje.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės fillialo vyr. bibliotekininkė