Iš bičių ir bibliotekos gyvenimo

Balandžio pabaigoje minint Nacionalinę bibliotekų savaitę, Lietuvos miestų ir kaimų, mokslinėse ir viešosiose, vaikų ir techninėse bibliotekose rinkosi žmonės, vyko diskusijos, susitikimai. Siekėme prisiminti, kad biblioteka – tai ne sienos, knygos ar kompiuteriai, tai  jos bendruomenė, tie žmonės, kurie dirba čia ir kurie užsuka vedami įvairiausių siekių.

Aukštadvario biblioteką šventinę savaitę aplankė Trakų neįgaliųjų užimtumo centro komanda: direktorius Juozas Norinkevičius ir šio centro darbuotojai bei lankytojai. O susitikti su jais atvyko gausus būrys bibliotekos bičiulių – Aukštadvario senjorų asociacijos moterys, Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai, netolimi kaimynai iš Aukštadvario Šv. Domininko pensionato. Žodis „bičiuliai“ labai tiko šiai kompanijai, nes svečiai iš Trakų pasakojo mums apie bites, jų gyvenimą. Pasirodo, bičių pasaulyje daug kas panašu į žmonių santykius, netgi vertybės. Bitininkas J. Norinkevičius yra ne tik tikras šio amato žinovas, bet ir filosofas. Jis ne tik išdėstė, kaip elgtis su bitėmis, kuo jos naudingos, bet ir paaiškino apie bitininkų etiką, papasakojo apie dar vieną savo veiklą – apiterapiją – gydymą bitėmis. Daug sužinojome apie avilio vidinį gyvenimą, bitučių anatomiją, darbų pasiskirstymą. Išgirdome ir apie centro veiklą, vykdomus projektus, paslaugas, teikiamas žmonėms, turintiems įvairias negalias. Susitikimo pabaigoje galėjome pasidaryti po žvakę sukimo būdu. Biblioteka kvepėjo tikru vašku ir medumi.

Laikas klausantis ir bendraujant prabėgo akimirksniu, bet visgi jo pritrūko tam, kad sužinoti viską apie bičių produktus ir jų naudą sveikatai. Taigi, lauksime dar vieno susitikimo su mielais svečiais – bičiuliais. Gal senąja to žodžio prasme ir nesame bičiuliai (žmonės, bendrai laikantys bites), tačiau susibūrimo nuotaika leido tokiais pasijusti.

Bibliotekų savaitė baigėsi, o bendravimas, ir bendruomenės lūkesčius atitinkančios bibliotekos kūrimas tęsiasi. Ateikite pas mus su savo idėjomis, pageidavimais, svajonėmis – dirbsime ir maloniai leisime laiką kartu.

Ramunė Jarmalavičiūtė,

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė