Fotografijų paroda „Vietiniai šnabždesiai“ Dusmenų bibliotekoje

Fotografijų  paroda „Vietiniai šnabždesiai“  Dusmenų bibliotekoje

Dusmenų biblioteka pasipuošė nauja fotografijų paroda. Čia eksponuojamos Ievos Bagdanavičiūtės nuotraukos iš įvairių šalių.

Autorė kviečia pasinerti į kelionių vaizdus, skirtingų kultūrų pažinimą, akimirkos trapumą, tikrumą bei bendruomeniškumą. Nuotraukose galima pamatyti Turkijos miestus – Antaliją, Trabzoną, Stambulą. Tai –miestai, kurie pasižymi ir garsėja savo įvairiakultūriu paveldu, senovinėmis liekanomis, apdovanoti nuostabia gamta. Ispanijos miestas Granada žymus savo įspūdingu Alhambros rūmų kompleksu, senovės kvartalu su siauromis gatvelėmis, o Latvijos miestas Liepoja turi svarbų uostą ir stebina architektūriniais paminklais.

„Visa tai fotografuota keliaujant ir pažindinantis su vietinėmis bendruomenėmis, gyventojais ir jų kasdienybe. Savo kadrus mėgstu vadinti „gyvais kadrais“, nes mėgstu užfiksuoti natūralius momentus, vengiu režisavimo ar tiesioginio įsikišimo į fotografuojamų objektų veiksmus ar elgesį. Stengiuosi užfiksuoti autentiškas, spontaniškas ir natūralias akimirkas. Momentai atskleidžia toje vietoje sklindantį savitą charakterį, dvasią, gyvybę ir energiją. Parodos tikslas yra pamąstyti apie kiekvieno iš mūsų ryšį su sava kultūra, bendruomene, paliesti vienišumo, integracijos tematikas“, – sako Ieva.

Paroda veiks iki kovo 30 d.

Rima Voverytė

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų padalinio vyr. bibliotekininkė