Kuo svarbi vaiko gyvenime pasaka? Labai svarbi, netgi mums suaugusiesiems ji taip pat vis dar svarbi – ypač jos baigtis. Visi greičiausiai norime, kad viskas pasibaigtų gerai... Nuo kūdikystės skaitomos ar sekamos pasakos vaikui duoda didelę naudą – jis lavinamas ne tik socialiai, bet ir emociškai. Pasakų sekimas ir jų kūrimas kartu su vaiku užtikrina gerą ir efektyvų laiko praleidimą kartu. Vaikų kalbos korekcijai pasaka yra daugiareikšmė. Tai – dėkinga ugdymo priemonė, kuri žadina teigiamas emocijas, o jas sužadinus, atsiranda noras kalbėti bei motyvacija išreikšti save kalba. Per pasakas perduodama tautos tradicijos, etnokultūra.
Saulėtą penktadienio dieną Dusmenų bibliotekoje vyko kūrybinė edukacija „Kaip vilkas užsinorėjo duonos išsikepti“, kurią vedė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Odeta Maziliauskienė. Joje mielai dalyvavo Onuškio Donato Malinausko pagrindinės mokyklos 4 kl. mokiniai (mokytoja Milda Verseckienė). Vaikai patys skaitė pasakos iliustracijas, diskutavo, susipažino su rugio želmenimis, tikru spragilu, patys atskyrė rugio grūdus nuo varpos, kuriuos vėliau malė. Na, ir, žinoma, viską vainikavo ruginės duonelės ragavimas. Perskaitę visą pasaką ir sužinoję, kokius darbus reikia nudirbti, kad turėtų ant stalo duoną, vaikai dalijosi savo mintimis ir nusprendė, kad pasakos veikėjas „Vilkas“ – tikras tinginys. O ko mus pamoko ši pasaka? Ogi, būti ne tik darbščiais, bet ir kantriais, o duonelę reikia gerbti ir mylėti.
Viskas, kas pasakoje yra fantastiška, yra glaudžiai susiję su realybe ir padeda atskleisti gyvenimo tiesą. Skaitykime pasakas visi – ir maži, ir dideli. Dėkojame edukacijos dalyviams ir kolegei Odetai Maziliauskienei už puikų susitikimą. Iki kitų kartų.
Rima Voverytė,
Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų padalinio vyr. bibliotekininkė
Komentarai