„Dzūkų kalendoriaus 2020“ pristatymas Dusmenyse

Spalio 20 d. Dusmenų bibliotekoje įvyko „Dzūkų kalendoriaus 2020“ pristatymas, dalyvavo sudarytojas literatas Juozas Žitkauskas. Dusmeniškiai į susitikimą rinkosi 15 val., kaip tik po šv. Mišių mūsų kaimo bažnytėlėje. Renginys buvo suplanuotas būtent sekmadienį, ir, ko gero, neatsitiktinai – šio kalendoriaus birželio mėnesio lapelyje patalpinta nuotrauka (fotografas Vytautas Stanionis), daryta prieš 20 metų, t. y. 1999-aisiais, o nuotraukoje – dusmeniškiai, šalia savo bažnyčios.

Kalendoriumi susidomėjimas buvo didelis, ne tik renginio metu, bet ir prieš jam įvykstant. Keletas leidinių iškeliaus net į Angliją, kuo labai ir džiaugiamės, kad vis tik dzūkiška tarmė nėra visiškai užmiršta.

Literatas J. Žitkauskas be galo įdomiai pristatė kalendorių, pasakojo, ką jame dar bus galima surasti, apie ką paskaityti, pvz., atrasime senolių spėjimus apie orus bei įvairių augalėlių aprašymus. Renginio metu svečias perskaitė savo naujausią eilėraštį „Saulė debesin“, kurį jis sueiliavo sudarydamas šį kalendorių.

Taip pat, kartu su gerb. Juozu, pasidžiaugėme spalio 18 d. Kuršėnuose gautu apdovanojimu. Čia Lietuviškojo kalendoriaus šventėje J. Žitkauskui įteikta XXX Respublikinė Lauryno Ivinskio premija už geriausią „Dzūkų kalendorių 2019“. Anot svečio, „Jei nebūt kalendorių, mes pablūdzytūm, aitūm, nežinia kur“.

Ačiū visiems už smagiai praleistą sekmadienio popietę!

Rima Voverytė

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė