Biblioteka – raktas į žinių pasaulį

Atėjęs į biblioteką gali susirasti naujų knygų, sužinoti periodinių leidinių naujienas, pasinaudoti nemokamu internetu ir praktiškai išbandyti biblioteką pasiekusias naujoves. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Ateik – sužinok ir išmok“ metu, balandžio 25 d., Tiltų bibliotekoje vyko popietė „Biblioteka – raktas į žinių pasaulį“.

Bibliotekininkė supažindino vaikus su nauja, gausiai iliustruota ir informatyvia gamtininko Selemono Paltanavičiaus knyga „Kas ir kodėl gamtoje?“, čekų rašytojo Oldrich Ružičkos įdomių faktų „Automobilio istorija“, suaugusieji susipažino su Ingridos Jakubavičienės istorine knyga „Duetas. Antanas ir Sofija Smetonos“. Bet įdomiausia buvo išbandyti projekto „Prisijungusi Lietuva“ dovanotą planšetę. Lankytojai sužinojo kaip, atsisiuntus programėlę, galima nuskaityti knygoje esantį QR kodą su užfiksuota tam tikra informacija. Pasinaudota Ievos Tijūnėlienės „Smuikelės giesmė“ knygoje esančiais kodais, kuriuos nuskaičius, buvo atidaryti liaudies žaidimai vaikams. Jauniesiems skaitytojams gerai žinomos Evelinos Daciūtės knygos, bet jos eiliuota poema „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“ yra kitokia – tai pirmoji biblioteką pasiekusi interaktyvi knyga. Nors ją galima skaityti įprastai, bet įdomiau, atsisiuntus knygos pabaigoje nurodytą programėlę, planšetėje verčiant knygos puslapius, atgaivinti jos personažus, pamatyti besikeičiančius vaizdus ir išgirsti įvairius garsus. Bibliotekos lankytojai praktiškai išmėgino šią naujovę. Renginyje dalyvavęs kaimo poetas Vytautas Vilkišius paskaitė savo kūrybos vaikiškų eilėraštukų apie gamtą ir biblioteką.

Kovo mėnesį vykusios „Skaitmeninės savaitės“ renginio dalyvių laukė staigmena. Užregistravus kovo 27 d. renginį „Saugus bendravimas internete“ Skaitmeninių lyderių tinkle, burtai lėmė dalyviams tapti laimėtojais. Jiems buvo įteiktos projekto „Prisijungusi Lietuva“ konkurso dovanėlės – 2019 m. „ALL DIGITAL Week“ kalendoriai su įvairia informacija apie telefonus, kompiuterius ir internetą. Ši informacija dar labiau praturtins jau turimas žinias.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos