Biblioteka kviečia į dokumentinio filmo jaunimui „Tiktok, Boom“ peržiūrą!

Trakų viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su NK-DOKU, bendrakūrystės principu veikiančia iniciatyva, buriančia bendruomenes, institucijas ir organizacijas, kviečia į nemokamą kiną „Tiktok, Boom“ (rež. Shalini Kantayya)! Vasario 5 d. Trakų viešojoje bibliotekoje įvyks net du šio filmo seansai: 12 val. ir 14 val.

Apie filmą

„Tiktok, Boom“ žvelgia į vieną įtakingiausių šių dienų socialinių platformų. Filmas nagrinėja algoritminę, sociopolitinę, ekonominę ir kultūrinę jos įtaką bei poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė. Šis nuoseklus tyrimas sujungia nuoširdų susidomėjimą tiktoko bendruomene ir jos inovacijomis su sveiku skepticizmu, susirūpinimu dėl saugumo problemų ir iššūkių pasaulinei politikai. Tai – empatiškas filmas apie Z kartą, nagrinėjantis, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje.

Filme aptariamos temos:

– Skaitmeninės teisės ir atsakomybė.

– Netikros naujienos (angl. fake news).

– Neapykantos nusikaltimai.

Filmas rodomas anglų k. su lietuviškais subtitrais. Trukmė – 97 min.

Tikslas – kritinio mąstymo ugdymas

Dokumentinio filmo jaunimui „Tiktok, Boom“ peržiūra skirta akcijai „Saugesnio interneto savaitė 2024“ bei „Medijų ir informacinio raštingumo“ mokymams.

Saugesnio interneto diena Lietuvoje ir pasaulyje bus minima vasario 6 dieną, antradienį, jau 21-ą kartą. Šių metų saugesnio interneto dienos tema – „Skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulyje“. Taip pat vienas iš bibliotekos tikslų – ugdyti visuomenės kritinį mąstymą bei gebėjimą vertinti informaciją.