Balandžio 30-ąją sužaisime paskutinįjį „Auksinio proto“ žaidimą šiame sezone!

Balandžio 30-ąją sužaisime paskutinįjį „Auksinio proto“ žaidimą šiame sezone!

Priešpaskutiniajame „Auksinio proto“ žaidime, trys komandos, kaip visada, įnirtingai grūmėsi aštrioje protų kovoje. Fortūna šį kartą nusišypsojo vienuoliktojo sezono protmūšio lyderiams „Titnaginiams kirvukams“, kurie surinko 89 taškus ir atsakė į antrojo turo bonus klausimą. „Titnaginių kirvukų“ komanda bendroje žaidimo įskaitoje pateko į penketuką! Sveikiname nugalėtojų komandą, kuri vis stebina puikiais pasiekimais šiame sezone!

Antrieji, surinkę 82 taškus ir taip pat atsakę į antrojo turo bonus klausimą, liko „Protoriaus“ komanda, tretieji – „Išmanieji protai“, surinkę 60 taškų.

 

 

 

 

Šiame žaidime komandoms teko prisiminti imperijas, keliauti Baltijos keliu, pasidalinti savo žiniomis ir tikėjimu apie talismanus. Klausimai, kaip visada, skatino diskutuoti, dalintis savo įžvalgomis, triumfuoti, atsakius teisingai, nuvyti šalin kartėlį, prašovus pro šalį, demonstruoti išmintį, sužinoti naujų dalykų.

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Islamo išpažinėjų dažniau vadinamas vieno, o judėjų – kito Izraelio valdovo vardu, šis simbolis jau senovėje buvo vaizduojamas ant amuletų, talismanų ir, tikėta, saugojęs nuo įvairių nelaimių. Abi šio simbolio dalys simbolizavo dieviškąsias trejybes, tačiau viena šio simbolio dalis vaizdavo gėrį, kita – blogį. Dviem žodžiais atsakykite – kaip mes vadiname šį simbolį?

ATSAKYMAS: ŠEŠIAKAMPĖ ŽVAIGŽDĖ / DOVYDO ŽVAIGŽDĖ. Klausime kalbama apie mums puikiai pažįstamą šešiakampę žvaigždę, sudarytą iš dviejų trikampių, kurių vienas simbolizuoja gėrį, kitas – blogį. Kiekvienas trikampis simbolizuoja dieviškąsias trejybes. Šis simbolis plačiai naudojamas islame, kur jis vadinamas Saliamono antspaudu, o judėjai jį vadina Dovydo žvaigžde. Dovydas ir Saliamonas – Izraelio valdovai.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Talisman#Seal_of_Solomon 

KLAUSIMAS: Nors Vincas Kudirka gydytojo praktika vertėsi tik ketverius metus ir, pasak amžininkų, nelabai mėgo šio amato, „Varpe“ jis nevengdavo edukacinių straipsnių įvairiomis sveikatos temomis. Viename iš straipsnių jis rašė, kad žodis „JI“ kilęs iš arabų kalbos žodžio „kohvet“, reiškiančio tvirtybę. V. Kudirka JĄ nurodė kaip gerą „vaistą“ padauginusiems alkoholio, pavartojusiems opijaus ar silpniems ligoniams ir taip pat pridūrė, kad perkant JĄ reikia būti atidiems, kadangi apgavikai į JĄ primaišo molio. Kas JI?

ATSAKYMAS: KAVA. Dėl sveikatos problemų ir pašaukimo stokos V. Kudirka greit apleido gydytojo amatą. Pasak Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, V. Kudirka dėl nemėgto darbo su ligoniais elgdavosi rūsčiai. Vis dėlto laikraštyje „Varpas“ jis nevengė sveikatos temų, švietė liaudį higienos, alkoholio ir kitais klausimais. Viename iš straipsnių kavą įvardino kaip gerą vaistą silpniems ligoniams ar padauginusiems alkholio, tačiau taip pat įspėjo liaudį, jog dideliais keikiais vartojama kava „subaigia organizmą“.

Šaltinis: http://www.mtp.lt/files/75_pdfsam_.pdf 

Šaltinis: http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2006/11/22/zvil_02.html

Iki pasimatymo šešioliktajame – paskutiniajame – šio sezono protmūšyje, kuriame ne tik pamiklinsime protus, bet ir apdovanosime žaidėjus už puikius rezultatus!

 

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt