Baigiamieji vasaros skaitymai Tiltų bibliotekoje

Rugpjūčio 31 d. Tiltų bibliotekoje vyko popietė vaikams „Mano mylimiausia knyga“ – baigiamieji knygų skaitymai, skirti akcijai „Vasara su knyga“.

Renginį bibliotekininkė pradėjo Juozo Erlicko eilėraščiu apie paskutinę vasaros dieną „Eina vasara“, po to apžvelgė vaikų vasaros skaitymus, pasidžiaugė dalyviais, įveikusiais „Skaitymo iššūkį“. Vaikai pasakojo apie labiausiai patikusias knygas, tai – švedų rašytojo Sven Nordqvist – apie nenuoramą katiną Findusą ir keistą dėdulę Petsoną bei anglų rašytojo Rob Scotton – apie išradingą katinėlį Juodį. Šios knygos labiausiai patiko, nes jose gausu smagių nuotykių, linksmų istorijų, vaikai netgi nupiešė po piešinėlį. Renginyje dalyvavęs kaimo poetas Vytautas Vilkišius paskaitė savo kūrybos vaikiškų eilėraštukų apie vaivorykštės tiltelį, vasaros margaspalvius žiedelius ir artėjantį rudenėlį. Vasaros skaitymus užbaigėme skaitydami švedų rašytojo Martin Widmark knygą „Ilga kelionė“, kartu pasiklausėme pasakojimo apie mergaitės ir katės kelionę, berniuko liūdesį, netekus mylimo šuns, ir džiaugsmą, suradus naujus draugus.

Vasara baigėsi, tačiau skaitytojai ir toliau kviečiami skaityti knygas, nes knygose galima rasti daugybę atsakymų į mus dominančius klausimus, jos lavina mūsų mintis, vaizduotę, leidžia patirti įvairių emocijų, knygos moko pažinti mus supantį pasaulį.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė