„Aš – knygų rašytojas“

Balandžio 2-ąją visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suburianti visus knygų mylėtojus. Šiądien gimė garsusis rašytojas Hansas Kristianas Andersenas.

Ši diena pradėta švęsti nuo 1967 m.  ir kviečia pasidžiaugti skaitytojus ypatingomis praskirtomis temomis. Oficialus šių metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, raktinis žodis – „Vaizduotė“, kreipimasis –  japonų rašytojos Eiko Kadono ir iliustruotojos Nano Furiya sukurtas plakatas. Pasak rašytojos Eiko, „skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai. Ji kviečia kurti naują istoriją čia ir dabar.“

Knygos – tai didelės išminties, darbo ir žinių lobynai, kurie prisideda prie mokslo tobulėjimo ir judėjimo pirmyn. Jų reikšmė yra neįkainojama, nes skaitymas lavina kiekvieno žmogaus vaizduotę, kūrybiškumą, sugebėjimą įsijausti į kito emocijas, suprasti jo pasaulėžiūrą.

Šiais metais paminėti Tarptautinės vaikų knygos dienos susitikome su Senųjų Trakų vaikų lopšelio-darželio „Boružiukų“ grupės vaikais ir jų auklėtoja Jolanta Kunskiene. Mažieji sužinojo, kad būtent garsaus rašytojo proga ir yra minima ši diena, žiūrėjome trumpą ištrauką iš pasakos „Coliukė“. Po to su jaunaisiais lankytojais aptarėme, kokia mažytė Coliukė, kur ji miegojo, ką valgė ir t. t. Na, o smagiausia dalis – tai patiems sukurti mažytes knygutes. Sužinojome, kad jų yra kelių rūšių – kur daug teksto ir paveikslėlių bei kur yra tik paveikslėliai. Vieni sukūrė knygutes tik su paveikslėliais, kiti – dar ir su tekstu. Džiugu, kad mažieji skaitytojai labai kūrybingi – vakaro skaitiniams su tėvais pristatytos bus ir „Kung Fu Panda“, „Coliukė Lenkijoje“, „Vilkas Pilkas“ ir kt.

Deja, tėvai, kaip sakė vaikai, jiems neskaito pasakų, o tai liūdina, nes juk knygos ir yra kelionės, neišeinant iš namų. Galbūt išmanieji įrenginiai per daug atima mūsų laisvo laiko ir vieniems knygos yra gyvenimo dalis, kitiems – laisvalaiko praleidimas, tretiems – laiko švaistymas. Tačiau aš manau, kad visos knygos yra be galo įdomios. Reikia tik atrasti būtent tą knygą tuo laiku, kokia vyrauja nuotaika.

Dėkojame vaikams, auklėtojai už smagią edukaciją ir buvimą kartu. Po ilgo laiko bibliotekoje vėl vyrauja juokas, pokalbiai, šurmulys, kurie yra tarsi vaistai, įkvėpti stengtis judėti toliau, gražesnės ir naujesnės kelionės link.

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos