Ar susimąstėte, koks nuostabus yra miškas ir kaip skirtingai mes jį matome?

Visą gegužės mėnesį Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filiale veikia Trakų meno mokyklos Aukštadvario Dailės skyriaus 2017 / 2018 m. m. mokinių baigiamųjų darbų paroda „Miškas“ (mokytoja Nijolė Mečkovskaja).

Eksponuojami septynių mokinių darbai. Nuostabu tai, kad kiekvienas vaikas sukūrė savo paslaptingą ir nepakartojamą mišką – iš savo svajonių ir fantazijų pasaulio.

Agnės (14 m.) miškas kaip stebuklinga Joninių naktis, pilnas paslaptingų, magiškų augalų. Užburianti paukščių, paparčių, medžių ir žolynų vienybė. Tai – Agnės pasaulis. Aurimas (15 m.) mato mišką kaip išdidų ir gudrų poną lapiną, kuris išdidžiai stebi aplinką. Lapino uodega vingiuoja per žolynus tarsi upelis. Tai – Aurimo miškas ir jo emocijos. Kastyčio (11 m.) – nuostabiausi gamtos motyvai: medžiai, paukščiai, žolynai, vanduo. Viskas gražiai dera tarpusavyje. Tai – Kastyčio vidinis pasaulis. Roko (13 m.) – tarsi skaitome knygą apie „Mažąjį princą“. Gražuolis briedis centre, o visa augmenija sukasi ratu. Gal tai mažoji planeta... Erikos (12 m.) miškas – juodas baltame. Juodi medžiai, juodi ir balti paukščiai. Gyvenime būna visaip, kad ir balta varna tarp juodų... Toks jos miškas. Juodo ir balto harmonija. Augusto (12 m.) kurtinys, triukšmingas ir savim susirūpinęs paukštis krūmynuose. Jis nieko negirdi, o jam ir nerūpi, kas ten vyksta. Čia jis svarbiausias. Toks jau tas Augustas. Ulos (14 m.) – šokančios nuostabiausios miško fėjos. Jos pasipuošusios magiškais ženklais. Šoka ritmiškai. Gal tai magiški ritualai... Ulos miškas pilnas paslapčių ir magijos.

Štai kokie kūrybingi ir nuoširdūs mokytojos Nijolės mokiniai. Mokytoja puikiai moko savo vaikus, padeda jiems atsiskleisti per kūrybą. Labai smagu, kad vaikai neabejingi gamtos grožiui, kuria ir įprasmina grožį ir gėrį savo darbuose.

Bibliotekos lankytojai džiaugiasi gražia paroda ir rašo šiltus atsiliepimus bibliotekos knygoje. Dėkojame mokytojai Nijolei ir darbų autoriams, kad dalinasi savo sukurtu grožiu.

Vlada Valakevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė