Apie Vytautą Žemaitį ir „Gyvenimą su fotoaparatu“

Trakų viešojoje bibliotekoje vyko rašytojos, Dusmenų krašto metraštininkės Onos Trepuilaitės-Virginavičienės knygos apie Trakų krašto fotomenininką Vytautą Žemaitį „Gyvenimas su fotoaparatu“ pristatymas, skirtas V. Žemaičio solidžiam jubiliejui paminėti.

Vytautas Žemaitis – žurnalistas, fotografas, fotokorespondentas, Trakų krašto literatų brolijos „Aukuras“ narys, spaudai, menui ir kūrybai paskyręs visą savo gyvenimą. Fotoaparato blykste užfiksavęs daugybę portretų, švenčių ir renginių akimirkų, peizažų, kuriuose apstu ir urbanistinių motyvų, sukūręs įdomių kompozicijų, meninių nuotraukų, surengęs ne vieną fotoparodą. V. Žemaitis – peizažo meistras, gebantis perteikti nepaprastą gamtos grožį įvairiais metų ir paros laikais, atskleidžiantis gamtos ir žmogaus sąsają, nuotraukose įamžinantis laiko tėkmę, gyvybę ir tvarumą. Kiekviena nuotrauka pasakoja savo istoriją, o jas sujungus į vientisą mozaiką gimsta paties menininko ir viso Trakų krašto istorija.

Renginio metu autorė pristatė knygos rašymo idėją ir aplinkybes, buvo prisiminta fotomenininko kūrybinio kelio pradžia ir pasiekimai, aidėjo gražios sveikinimų kalbos, pats knygos herojus – V. Žemaitis – deklamavo savo kurtas eiles. Apie fotomenininką ir knygos autorę gražiais žodžiais atsiliepė „Trakų žemės“ ir „Vorutos“ redakcijų direktorius-vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius, Trakų krašto literatų brolijos „Aukuras“ nariai: Malvina Miškinienė, Kęstutis Petkūnas, Jonas Počepavičius, Romualdas Tinfavičius, pirmininkė Teresė Baukutė, negalėjusio atvykti Vytauto Vilkišiaus atsiųstą sveikinimą perskaitė renginį vedusi bibliotekininkė Irena Jocienė. Sveikinimų puokštę pažėrė Trakų krašto fotografų asociacijos „Fotra“ vadovė Dana Buinickaitė, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė, Dusmenų kultūros centro renginių organizatorė Rima Karsokienė, LR kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus patarėja Jadvyga Lisevičiūtė.

Ne tik gražūs žodžiai ir gėlės buvo skirti V. Žemaičiui – viena reikšmingiausių dovanų, kurią įteikė J. Lisevičiūtė, LR kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko padėka V. Žemaičiui už aktyvią kūrybingą visuomeninę, žurnalistinę ir kultūrinę veiklą, svarų indėlį į meninės fotografijos kūrimą ir sklaidą, Trakų krašto kultūrinio gyvenimo akimirkų įamžinimą.

Lyriškas vakaras prisipildė gėlių kvapų, ore tvyrojo poetinė aura, atmosferą užliejo teigiamos emocijos ir harmonija. Didžiuojamės savo kraštą garsinančiais kūrėjais – kaip neįsivaizduojamas poetas be plunksnos, dailininkas be teptuko, taip Trakų kraštas be fotomenininko ir literato V. Žemaičio. Dėkojame knygos autorei O. Trepuilaitei-Virginavičienei už įamžintą fotomenininko gyvenimo kelią ir už atsidavimą bei įdirbį rašant knygą.

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė