Velykinių renginių maratonas „Onuškis – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2024“

Tris dienas netilo vaikų juokas „Onuškyje – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje 2024“.

Ankstyvą, bet saulėtą antradienio rytą Trakų kultūros ir meno centro Onuškio padalinyje lankėsi Aukštadvario m/d „Gandriukas“ pirmos klasės mokiniai. Čia juos pasitiko Onuškio bibliotekininkė Inga ir smagiai nusiteikusios, visų mylimos ir gerbiamos Trakų kultūros ir meno centro Onuškio padalinio darbuotojos Liuda ir Nijolė. Kiekvieną kartą sutinkant svečius iš gretimo miestelio visada norisi parodyti tai, ką turime geriausio, bet prieš tai būna trumpa viktorina, kuri papildo jau turimas žinias ir duoda naujų. Šįkart ji buvo apie artėjančias šv. Velykas, kad vaikai pajustų ne tik pavasarišką, bet ir šventišką nuotaiką. Uolūs ir labai smalsūs pirmokėliai puikiai susitvarkė su užduotimis ir išsiaiškinę, kad kiaušinėlius deda vištytės, keliavo patys pasigaminti velykinę dekoraciją – „vištytę“.

Taip jau sutapo, kad trečiadienis buvo Tarptautinė teatro diena. Aukštadvario m/d „Gandriukas“ antros klasės mokiniai Onuškyje lankėsi pirmą kartą ir buvo labai nustebę, kad Trakų kultūros ir meno centro Onuškio padalinyje yra tiek daug įvairių personažinių kaukių, kurios visos pasiūtos čia gyvenančių ir dirbančių moterų, t. y. gerbiamų Liudos ir Nijolės rankų dėka. Tiek atvykstantys svečiai, tiek čia gyvenantys žmonės gali pasidžiaugti ir bent vieną dieną pabūti aktoriais. Su šia užduotimi antrokėliai susitvarkė kuo puikiausiai. Ne tik kaukes pasimatavo, bet ir pasigamino pavasario simbolį – „paukštelį“, kuris puikiai tiks papuošti Velykų stalui.

Didysis ketvirtadienis – pirmoji reikšmingiausia Didžiosios savaitės diena, vadintas dar „Čystuoju ketvirtadieniu“. Šią dieną buvo tvarkomos sodybos, sodai, namai, krečiami kaminai, iš trobų išnešama visa, kas nereikalinga. Kaminų ir trobų mes nevalėme, palikome tai daryti namų šeimininkėms, bet svečius iš Aukštadvario m/d „Gandriukas“ priėmėme švariose ir vašku kvepiančiose Trakų kultūros ir meno centro Onuškio padalinio patalpose. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet nenuilstančioji, viena iš aktyviausių bibliotekos skaitytojų Onutė visus stebino savo sugebėjimais marginant kiaušinius vašku. Tai – maža, vietoje nenustygstanti, auksinių rankų močiutėlė, kuri suspėja ir bažnytėlę sutvarkyti, ir prie seniūnijos augančia sidabražole pasirūpinti, kuri yra Onuškio herbo simbolinė gėlė. Taip pat aktyviai dalyvauja „Onuškis – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2024“ organizuojamuose renginiuose ir įvairiose kitose veiklose. Šiandien ketvirtos klasės mokiniai ne tik pirmą kartą vašku margino margučius, bet ir lankėsi Onuškyje, kuriuo liko labai sužavėti ir pažadėjo sugrįžti.

„Onuškis – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2024“ visus sveikina artėjančių šv. Velykų proga, linki tvirtos sveikatos, besišypsančių artimų žmonių šalia ir laukia visų tolimesniuose organizuojamuose renginiuose, kurių šias metais laukia iš ties nemažai, nes kiekviena įstaiga su savo veiklomis prisideda, kad Onuškis būtų garsus ne tik dainomis ir čia gyvenančiais įdomiais žmonėmis, bet ir organizuojamomis veiklomis, kurios tiks tiek mažam, tiek dideliam.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio