Mindaugo Norkaus fotografijų parodos atidarymas (Trakai)

Trakai

Vasario 2 d. 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Mindaugo Norkaus fotografijų parodos „Akimirkos“ atidarymas.

Lietuvos nacionalinės kultūros premijos lauretas Audrius Stonys apie parodą:

Yra žmonių, kurių krūtinėje greta paprastos širdies plaka dokumentalisto širdis. Tie, kas ją turi, negali susitaikyti su faktu, kad mūsų gyvenime negrįžtamai pro šalį praeina žmonės ir laikas. Jie kitaip vertina praeinančią sekundę, nepakartojamą žvilgsnį, akyse atsispindėjusią mintį. Visa tai trunka akimirką ir išnyksta. Tada jie ima į rankas kino kamerą arba foto aparatą, nes žino – neužfiksuoti, reiškia negrįžtamai prarasti.

Mindaugas Norkus išsaugojo kultūros žmonių portretus. Jis pats juos vadina deimantais. Iš tiesų, nėra nieko vertingesnio ir patvaresnio šitame pasaulyje nei išsaugotas laikas.

Mindaugo foto portretuose atsispindi labai daug: laikmetis, žmonių, formuojančių mūsų sielą, vidinės būsenos, charakteriai, nuotaikos. Daugelio, kuriuos įamžino Mindaugo Norkaus kamera, jau nebėra gyvųjų tarpe. Mes skaitome Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio poeziją, žiūrime Algirdo Aramino poetiškus filmus, žavimės Donato Banionio aktoriniu talentu. Vienintelis dalykas, ko tikrai neįvyks, mes jų nesutiksime, nepasikalbėsime, nepamatysime už scenos ar ekrano ribų. Mindaugo Norkaus portretai leidžia juos dar ir dar kartą susitikti, pažinti ir pamatyti tą kitą, nematomą, tik draugams atveriamą asmenybės pusę.

Iš pirmo žvilgsnio Mindaugas Norkus tiesiog fotografuoja filmavimo aikštelėse, knygų mugėse, teatrų užkulisiuose sutiktus menininkus, o iš tiesų jis nesipuikuodamas, tyliai vykdo savo žmogaus su dokumentalisto širdimi misiją – sustabdyti ir išsaugoti tai, kas šitame pasaulyje yra svarbiausia.

Kviečiame dalyvauti.

Trakų viešoji biblioteka
Vytauto g. 69, Trakai

QR kodas
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai