Trakuose – spalvų virtuozo Rimvydo Pupelio paroda „Laikas teka spalvomis“

Sostinės „AP galerija“ Trakuose pristato lietuviškojo kubisto Rimvydo Pupelio (MUTA) tapybos parodą „Laikas teka spalvomis“.

Paroda veiks nuo kovo 1 dienos iki balandžio 8 dienos, Trakų gyventojai ir svečiai kviečiami į parodos atidarymą kovo 1 dieną 17 val. Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Nedideliame Obelių miestelyje Rokiškio rajone gyvenantis dailininkas yra ne tik tapytojas, jis kuria scenografijas, fotografuoja, rašo eiles, rengia originalius meninius projektus, plenerus. Menininkui kūryba padeda susivokti šiame margame žmonių pasaulyje, o gyvenimas yra tapęs kūryba – nuo gyvenimo tėkmės sampratos iki tapybos. Dailininkas prisipažįsta, kad tik dalyvaudamas kūrybiniame kasdieniniame gyvenime gali pajusti gyvenimo pilnatvę bei džiaugsmą.

„Rimvydas Pupelis (MUTA), mano manymu, yra tikra meno žvaigždė, kuri pati apie tai dar nežino – dėl savo kuklumo. Į pasaulį, žmonių gyvenimą Rimvydas žiūri per pačių ryškiausių spalvų prizmę ir jomis greitai užmezga dialogą su žiūrovu, nepalikdamas abejingų. Šį autorių galime vadinti lietuviškuoju Pikaso, o parodos tema „Laikas teka spalvomis“ kone pažodiškai atspindi R. Pupelio kūrybos idėjas,“ – sako  galerininkė Vilma Jankienė.

Rimvydo Pupelio tapyboje dominuoja ryškios spalvos, atskiros figūros arba figūrų kompozicijos, ekspresyvios veidų geometrinės formos. Laužydamas realybės vaizdavimą po gabalėlį dailininkas viską apjungia konstrastingais spalvų deriniais. Kubizmo stilius autoriui leidžia geriau pajausti žmonių gyvenimo situacijų, charakterių įvairovę. Spalvos žiūrovus įtraukia į jausmų ir nuotaikų pasaulį, paveikslo visuma – tai lyg mažas spektaklio siužetas. Jame nėra politikos ar filosofinių apibendrinimų, bet netrūksta gerai visiems suprantamų įvairių gyvenimo simbolinių prasmių.

Dailininkas parodose dalyvauja nuo 1988 metų. MUTA – dailininkui tapo lyg antruoju vardu, kuriuo jis pasirašo savo paveikslus.

Vilma Jankienė,

„AP galerija“ galerininkė