Trakų viešoji biblioteka Jaunimo organizacijų mugėje pristatė savo veiklas

Rugsėjo 16 d. Trakuose startavo Jaunimo organizacijų mugė, kurioje savo veiklas ir kaip prisideda prie jaunimo politikos formavimo pristatė įvairios Trakų rajono jaunimo organizacijos ir kitos įstaigos, dirbančios su jaunimu. Savo veiklas, vykdomas edukacijas ir įgyvendinamus projektus pristatė ir Trakų viešoji biblioteka.

Prisistatymo metu bibliotekininkė Regina akcentavo, jog visame Trakų rajone yra 17 bibliotekos padalinių. Jų yra ir didesniuose miestuose, ir mažesniuose miesteliuose. Bibliotekose įrengtos šiuolaikiškos erdvės, kuriose galima užsiimti patinkančia veikla arba tiesiog susibūrus pabendrauti. Ypač patogias erdves rasite Rūdiškėse, Trakuose ir Lentvaryje, kur jau visai netrukus duris atvers nauja biblioteka. Bibliotekų fondai nuolat pildomi naujausiomis, populiariausiomis knygomis, todėl kiekvienas ras sau įdomią, patinkančią knygą, yra gausus pasirinkimas ir periodikos leidinių. Tačiau biblioteka toli gražu nebėra vien tik knygų išdavimo vieta. Šiandienos biblioteka – itin moderni erdvė, pritaikyta žingeidžiam jaunimui užsiimti įvairia veikla, skatinančia atrasti ir išbandyti save dalyvaujant edukacijose, projektinėje veikloje. Bibliotekoje galima naudotis naujausiomis technologijomis: 3D spausdintuvu, grafine planšete, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneriu, rašaliniu spausdintuvu nuotraukoms, dronais, robotikos rinkiniais. Visa tai gilina programavimo, grafinio dizaino, robotikos sričių išmanymą, leidžia skleistis kūrybiškumui.

Šiuo metu bibliotekose vykdomi keturi meninę kompetenciją ugdantys, kultūrinę bei socialinę atskirtį mažinantys projektai: „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“, „Blykstė 2019“, „TRIO: dailė+muzika+poezija“, „Atrask komiksus su TraKiu“.

„Migruojančio kino“ projekto metu publikai pristatome naujausius, pripažintus, pamąstyti verčiančius kino filmus. Šis projektas supažindina su naujausiomis kino tendencijomis ir tematika, vyksta profesionalaus kino sklaida. „Blykstės“ projekto metu dalyviai supažindinami su fotografijos menu. Vyksta paskaitos ir praktiniai užsiėmimai su profesionaliais fotografais, susipažįstama su fotografavimo technikomis, išmokstama fotografijos pagrindų. Taip pat paaiškinama, kaip su turima įranga pasiekti kuo geresnį rezultatą. Kamerinių renginių ciklas „TRIO: dailė+muzika+poezija“ supažindina su lietuvių menininkų darbais ir apskritai dailės menu. Renginių metu pristatomi grafikos ir tapybos darbai, galima juos apžiūrėti iš arčiau, nufotografuoti. Projektas įdomus ir tuo, kad tarp paveikslų peržiūrų skamba muzikiniai intarpai, eilės. Kamerinių renginių ciklo metu pasineriame į dailės, poezijos ir muzikos meno sintezę. Vaikų literatūros skyriaus projekto „Atrask komiksus su TraKiu“ tikslas – suburti jaunimą, mėgstantį piešti ir besidomintį komiksais, suteikti jiems teorinių ir praktinių žinių. Dalyviai vyks į Komiksų centrą Šiauliuose, aplankys edukaciją Trakų Salos pilyje „Galvės ežero salų paslaptys“. Į kūrybines dirbtuves kviečia žinomos komiksų autorės, kaip antai: Miglė Anušauskaitė, Ula Šimulynaitė, Jurga Vile, kurių metu dalyviai kurs savitą komiksą apie Trakus. Projekto metu dalyviai įgis įgūdžių atpažinti aukštos meninės vertės komiksus nuo menkaverčių, ugdys estetinį pojūtį, saviraiškos laisvę ir skatins kūrybiškumą. Sukurti dalyvių komiksai turės išliekamąją vertę: senuoju knygrišystės būdu bus surišti į knygą ir eksponuojami bibliotekoje.

Antradienio vakarais kviečia intelektinis žaidimas „Auksinis protas“, vasaros metu vyksta skaitymo skatinimo akcija „Skaitymo iššūkis“, organizuojamos „Pyragų dienos“, „Knygų Kalėdų“, „Grožio dienos“ akcijos, kasmet švenčiame Europos dieną, nuolat vyksta įvairūs renginiai, parodos, susitikimai, knygų pristatymai, kūrybiškumą skatinančios edukacijos, kompiuterinio raštingumo mokymai. Vaikų literatūros skyriuje yra įsikūrusi „Kūrybiškumo saviraiškos studija“, vyksta teatro saviraiškos užsiėmimai. Siūlome naudotis ir mūsų duomenų bazėmis. „Naxos music library“ duomenų bazė tiks tiek laisvalaikiui praleisti, tiek mokytis. Čia rasite daug informacijos apie muzikos stilius, muzikos istoriją, kompozitorius, atlikėjus. Galėsite pasiklausyti įvairiausių įrašų – nuo klasikinių kūrinių iki žymių filmų ar serialų garso takelių. Kitos dvi duomenų bazės tiks besimokantiems. „EBSCO Publishing“ duomenų bazėje rasite naudingų dalykų, kurie padės rašyti mokslinius darbus. „Infolex“ duomenų bazėje rasite su teisiniais dalykais susijusios medžiagos, kas pravers studijuojantiems.

Jaunoji karta kviečiama ne tik dalyvauti bibliotekų vykdomose veiklose kaip žiūrovai, bet skatinami pristatyti savo kūrybą – literatūrinius kūrinius, fotografijas, paveikslus, piešinius, eiles ir kt. Biblioteka būtent ta erdvė, kurioje jaunas žmogus gali atrasti savo pašaukimą, pristatyti pirmuosius kūrybinius bandymus, projektuoti save kaip asmenybę. O kad jaunoji karta išties motyvuota, kūrybinga, žingeidi, trykštanti energija ir ieškanti savirealizacijos būdų – įsitikinome patys.

Ei, jaunime, laukiame Jūsų bibliotekose!

Akvilė Narbutienė,

Regina Kaziukėnaitė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės