Trakų bibliotekoje atidaryta M. Norkaus fotoparoda „Akimirkos“

Šiuo metu Trakų viešojoje bibliotekoje veikia vilniečio fotografo Mindaugo Norkaus personalinė fotografijų paroda „Akimirkos“, kurią pats autorius trakiečiams pristatė vasario 2 d. Ši dokumentinė fotografijų serija jau buvo eksponuota ir kituose Lietuvos miestuose: Vilniaus kino teatre „Skalvija“, Vilniaus Rotušėje, Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, Marijampolės kultūros centre, Vievio bibliotekoje ir kt.

Fotografijų parodoje „Akimirkos“ užfiksuoti žinomų kultūros ir visuomenės veikėjų, aktorių, rašytojų, dailininkų portretai. Dalies šių žmonių jau nebėra – tai aktorė Rūta Staliliūnaitė, filosofas, profesorius Leonidas Donskis, Galina Dauguvietytė, fotografas ir keliautojas Paulius Normantas ir kt.

Fotografuoti M. Norkus pradėjo prieš 39-erius metus, tad daugelis nuotraukų negatyvų laukė kelis dešimtmečius. Apie 1980 metus M. Norkus pradėjo dirbti Lietuvos televizijoje, kur jam atsivėrė puikios progos fotografuoti garsius kultūros ir visuomenės atstovus įvairiuose renginiuose, fiksuoti sutiktų žmonių portretus, įsimintinas akimirkas. Parodos metu apie kiekvieną nuotrauką autorius galėjo ilgai ir nuosekliai pasakoti, kokiomis aplinkybėmis, kur ir kada ji buvo įamžinta.

Parodoje pristatyta daugiau nei keturiasdešimt žinomų kultūros ir visuomenės veikėjų portretų. Jų tarpe puikuojasi ir mūsų visų gerbiamo monsinjoro Vytauto Pranciškaus Rūko ir liaudies menininko, medžio drožėjo Ipolito Užkurnio nuotrauka, daryta 1999 metais. Pasak fotografo, nuotraukose įamžintos ne Lietuvos žvaigždės, o „Deimantai“. Šie portretai yra svarbus tiek paties kūrėjo gyvenimo ir veiklos fragmentas, tiek Lietuvos kultūros dokumentinio pasakojimo dalis.

Paroda „Akimirkos“ Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69, Trakai) veiks iki kovo 31 d. Kviečiame apsilankyti.

Irena Jocienė,

Trakų viešoji biblioteka