Pasigrožėkite paroda „Lėlė molė“!

2018 m. gegužės 10 d. Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje atidaryta nauja keramikos paroda „Lėlė Molė“, vadovaujama Lietuvos dailininkų sąjungos narės, vyr. mokytojos Vidos Juškaitės. Keramikė mūsų Vaikų literatūros skyriuje – gana dažna viešnia: yra surengusi dvi moksleivių parodas, vedusi molio edukaciją „Prakalbink molį“. V. Juškaitė, pradėjusi lipdyti nuo pirmos klasės, šio meno paslapčių moko vaikus. Šįkart menininkė, bendradarbiaudama su Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos antrokais (mokytoja Rasa Kasperavičiūtė), sukūrė poetiškų molinukų. Dirbinius kurti vaikus įkvėpė integruota lietuvių kalbos ir keramikos pamoka. Antrokai klausėsi poetės Juditos Vaičiūnaitės eilėraščio „Lėlė Molė“ (knyga „Aitvaras“, 2005):

<...>

Mane iš molio lipdė vaikas,

svajonių pilnas ir vilties,

ir taip apsidžiaugė užbaigęs,

ir pabučiavo iš širdies.

Mane iš molio lipdė vaikas,

aš prasimerkiau jo delnuos

ir pasakiau linksmai jam: „Sveikas!

Aš Molė, Molė vadinuos!“

Antrokų rankutėse gimė 16 molinių kūrinių. Parodoje eksponuojami fantastiniai, lakios vaikų vaizduotės atskraidinti kūriniai: ruoniukas; žirgai su raiteliais; baltos gulbės, plukdančios vaikus; drakoniukas; laputė, pavirtusi žirgu... Du berniukai sukūrė gana didelius personažus à la lėlė Molė, primenančius ateiviuką; gaidžiuką, čiulbantį...  mobiliuoju telefonu.

Kviečiame užsukti į vaikų keramikos parodą ir pasigrožėti jų rankose gimusiomis lėlėmis molėmis!

Laimutė Adomavičienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė