Leisk vasarą su knyga!

Vasara – nuostabus metas, prieš akis – saulė, vėjas, vasaros kvapai ir laisvė, nauji susitikimai ir kelionės.

Rūdiškių biblioteka vasarą pasitinka jau tradiciniais tapusiais vasaros skaitymais. Su atgužėjusiais į biblioteką Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtiniais skaitymui pasirinkome Alison Donald ir Alex Willmore knygą „Lokys bibliotekininkas“.

Tai knyga apie dingusią bibliotekininkės Matildos paiešką, kai vaikai, sekdami paliktomis užuominomis, randa naują bibliotekininką – lokį, pabėgusį iš pasakos „Auksaplaukė ir trys lokiai“. Pasirodo, naujasis bibliotekininkas – siaubo istorijų mėgėjas, mėgsta ir riaumoti, ir trepsėti, ir urgzti.

Paskaitę įdomų pasakojimą vaikai buvo supažindinti su bibliotekų atsiradimo istorija, bibliotekininko profesija, seniausia Lietuvos biblioteka, sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir kaip elgtis su knyga. Ekskursiją po biblioteką baigėme prie išmaniosios interaktyvios lentos, kur vaikams – pirmą kartą! – buvo leista išmėginti jos galimybes. Išmaniai prisižaidę vaikai sėdo piešti bibliotekos.

Popietė buvo smagi! Ačiū mažiesiems bibliotekos draugams už apsilankymą!

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė