Ukrainietiško filmo peržiūra Rūdiškių bibliotekoje

Žiemą prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, vykstant žiauriam elgesiui su civiliais gyventojais, į mūsų kraštą atvyksta vis daugiau karo nualintų ukrainiečių. Visoje Lietuvoje įvairios įstaigos, tarp kurių ir bibliotekos, atveria jiems duris, suteikia nemokamas paslaugas, laisvalaikį ir pramogas. Ne išimtis ir Rūdiškių miesto biblioteka, kur užsuka vis daugiau žmonių iš Ukrainos.

Pirmajam gausesniam susitikimui pakvietėme šeimas į ukrainietiško filmo peržiūrą. Gegužės 31 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje buvo pristatytas animacinis filmas „Tvirtovė“, dubliuotas ukrainiečių kalba. Svečiai buvo šiltai ir svetingai sutikti. Po filmo peržiūros išsamiai papasakojome apie bibliotekoje teikiamas paslaugas, apie galimybę pasinaudoti nemokamomis spausdinimo, kopijavimo, skenavimo ir interneto paslaugomis. Supažindinome su Rūdiškių miesto bibliotekos veiklomis, kvietėme dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, lankytis parodose, įvairiuose pristatymuose.

Suaugusieji domėjosi bibliotekos leidiniais, taip pat teiravosi ir lietuviškų vaikiškų knygelių. Mums buvo malonu pranešti, jog turime vaikiškų knygelių ir ukrainiečių kalba. Tikimės, kad po apsilankymo bibliotekoje, bent trumpam praskaidrinome Rūdiškėse prisiglaudusių ukrainiečių nuotaiką bei suteikėme gerų emocijų.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja