Turininga diena Rūdiškių bibliotekoje

Biblioteka – kultūros židinys, knygų namai, kurioje glūdi žinių šaltinis, pasaulio išmintis. Tai susitikimų vieta su draugais ir pažįstamais. Kartu – tai, ir kompiuterinio raštingumo mokykla. Joje galima pagilinti žinias, susirasti reikalingą informaciją, pasiimti patinkančią knygą ar dalyvauti edukaciniuose, pramoginiuose renginiuose.

Birželio 9 dieną į biblioteką atvyko Rūdiškių gimnazijos moksleiviai su mokytoja Edita Vilčevskaja. I renginio dalyje biblioteka dalyvavo Rūdiškių gimnazijos 7a klasės Atvirų durų iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“. Gimnazijos moksleiviams pristatėme: Kas yra biblioteka? Kaip tapti bibliotekininku? Koks jis? Koks jo vaidmuo šiandien? Supažindinome moksleivius su bibliotekininko specialybe.

Dažniausiai daugelis mano, kad bibliotekininko profesija yra nuobodi ir tą darbą dirba tylos ir knygų saugotojai, mylėtojai, intravertai. Tai yra netiesa. Lietuvos bibliotekose dirba daug jaunų žmonių. Bibliotekininkai išmoko naudotis technologijomis ir jas pritaiko darbe. Tad akivaizdu, kad šių dienų bibliotekininkas yra šiuolaikiškas. Nors jiems vis dar reikalingos ir tradicinės žinios, jie turi išmanyti bei turėti įgūdžių darbui su kompiuteriais, informacinėmis sistemomis, programine įranga, duomenų bazėmis ir panašiai.

II renginio dalyje vyko edukacinis siuvimo užsiėmimas „Plastiko maišelių alternatyva“, kurį vedė mokytoja Edita Vilčevskaja. Bibliotekos darbuotojos kartu su Rūdiškių gimnazijos 6a klasės moksleiviais iš antrinių žaliavų siuvo maišelius. Siuvimo eigoje aptarėme, kad reikėtų mažinti plastiko naudojimą – eidami į parduotuvę nešimės medžiaginius maišelius. Jie patvarūs, daugkartiniai, taip ir pinigų sutaupysime. O svarbiausia, natūralūs – galėsime vaisius ir daržoves susidėti.

Taigi vaikams rodydami pavyzdį, mes kuriame pridėtinę vertę – formuojame įprotį saugoti pasaulį.

Dėkojame Rūdiškių gimnazijos moksleiviams ir jų mokytojai Editai Vilčevskajai už bendruomeniškumą ir geras emocijas.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja