Trakų miesto pasaka

Šiais metais Trakai švenčia 700 metų įkūrimo jubiliejų. Pasak istorikų, tokios datos nustatymas tikrai sustiprins Trakų miesto gyventojų istorinę ir kultūrinę savimonę bei padidins Trakų miesto patrauklumą svečiams iš Lietuvos ir užsienio.

Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungdama prie šios garbingos datos minėjimo taip pat organizuoja daug renginių. Vaikų literatūros skyrius norėdamas įtraukti jaunąją kartą į šios datos minėjimo sūkurį surengė piešinių konkursą „Trakų miesto pasaka“. Visus norinčius dalyvauti kvietė piešti, kaip jie įsivaizduoja Trakų miesto gimtadienio pasaką ir atsiųsti piešinių nuotraukas mums.

Biblioteka konkursui laukė darbų iš dviejų amžiaus grupių: 4–10 ir 11–16 metų. Iš viso sulaukė 113 piešinių nuotraukų, iš kurių 84 darbai buvo pirmos amžiaus grupės ir 29 darbai – antrosios. Visi vaikų piešiniai buvo be galo spalvingi, kūrybingi bei žaismingi. Kiekvienas savaip įsivaizdavo Trakų miesto gimtadienio pasaką. Darbuose vyravo artėjančios vasaros nuotaika, Trakų pilies vaizdai, ant Galvės ežero plaukiojantys laiveliai, oro balionai, drakonai ir kt.  Piešinių konkurse dalyvavo Trakų ir Lentvario pradinės mokyklos, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, Aukštadvario gimnazijos moksleiviai. Vaikų darbai buvo paskelbti bibliotekos Facebook puslapyje (Trakai vaikų biblioteka). Beveik dvi savaites trukęs balsavimas pritraukė daugelio žmonių dėmesį. Daugiausiai balsų – 211 patiktukų pirmoje amžiaus grupėje surinko Solveiga Čiraitė (9 m.), o antrojoje, surinkęs 128 balsus, laimėjo Marijus Ūsas (16 m.).

Vaikų literatūros skyrius dėkoja visiems piešinių konkurso dalyviams, prisidėjusiems prie Trakų miesto gimtadienio pasakos kūrimo ir džiaugiasi dideliu susidomėjimu ir kiekvienu atsiųstu darbeliu.

Visus vaikų darbus galite peržiūrėti biblioteos Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/vaiku.biblioteka

Eglė Kondrotaitė,

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė