Terapinio rašymo dirbtuvės Rūdiškių bibliotekoje

Balandžio 20 d. Rūdiškių senjorai ir miesto gimnazijos moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos ekspertės Zitos Bartkevičienės ir gimnazijos bibliotekos vedėjos Galinos Stanievič, susirinko į terapinio rašymo dirbtuves „Susitikimas su savimi“. Jas vedė psichologė, lektorė Irma Sabonytė.

Taikant terapinį rašymą, galima spręsti įvairius klausimus, siekiantiems geriau pažinti save, atskleisti ir išgirsti savo autentiškumą, spręsti sau svarbius klausimus. Rašymo patirtis nėra būtina ir svarbi, rašyti gali kiekvienas. Pasitelkus rašymą galima išlaisvinti savo norus ir šešėlius.

Terapinio rašymo dirbtuvėse bandėme išsakyti savo mintis, susigaudyti savo jausmuose, atrasti bendravimo džiaugsmą, pabūti su savimi bei bendrystėje su bendraminčiais.

Laisvuoju rašymo stiliumi pradėjome rašymą nuo frazės „Aš esu...“. Psichologė paaiškino, kad reikia leisti sau rašyti laisvai, nesustojant, taip, kaip norisi. Kaip dažnai peikiame, priekaištaujame patys sau, esame nepatenkinti savimi. Kokias būsenas nešiojame savyje. Tęsėme toliau terapinį rašymą: „Aš bijau...“ ir „Aš galiu...“, vėliau rašėme sau palinkėjimus, išsirinkome sakinukus, kurie yra palaikantys. Parašėme palinkėjimą, perskaitėme jį ir pasidalinome su šalia sėdinčiu draugu. Psichologė Irma kalbėjo, kad savo mintis, emocijas, svajones, tikslus galime rašyti į dienoraščius, išvardijo jų tipus, tai – emocijų dienoraštis, dėkingumo, svajonių ir kt.

Malonu šiuo susitikimo metu buvo stebėti susirinkusį jaunimą. Viena iš bibliotekos skaitytojų išsakė tokią mintį: „Mes vyresni džiaugiamės, kad mūsų jaunimas lanko tokias paskaitas ir mus maloniai nustebino, kaip jie nepaliaujamai rašė ir rašė, kiek daug minčių turi...“.

O mes savo bibliotekos lankytojams linkime gyventi vedamiems savo širdies balso ir būti laimingiems.

Su psichologė Irma Sabonyte galima susisiekti tel. +370 611 43841 arba el. p. irma@trakuvsb.lt.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja