Susitikimas su vaikiškų pasakų ir dainų kūrėja Inga Gučiene

Liepos 9 d. į susitikimą su Tiltų bibliotekos skaitytojais atvyko populiari ir vaikų mėgiama muzikos pedagogė, edukologijos magistrė, vaikiškų pasakų ir dainų kūrėja Inga Gučienė su sūnumi Dominyku, kuris yra jos kūrybos įkvėpėjas ir atlikėjas. Jos knygutės skirtos mažiausiems, mažesniems ir jau paaugusiems skaitytojams, klausytojams ir dainininkams. Tai lengvi ir žaismingi pasakojimai su dainomis, natomis ir CD dainų įrašais.

Lengvai ir šiltai bendraujanti kūrėja, pristatydama knygas „Roboto Metaloboto muzikinė kelionė po pievą“ ir „Roboto Metaloboto kelionė po sodą“, į pristatymą įtraukė ir vaikus. Vienam berniukui teko pabūti Robotu Metalobotu, imituoti jo kalbą ir veiksmus, o kita mergaitė virto sode plasnojančiu drugeliu. Pristatant pirmą knygą Robotas Metalobotas, patekęs iš metalinės planetos į Žemę, tyrinėjo pievą ir sutiko daug jos gyventojų: vabaliukų, kirmėliukų, skruzdėliukų, ir vis klausinėjo „Kas čia, kas čia, kas čia?“, o dalyviai jam atsakinėjo. Pristatant antrą knygą, Robotas Metalobotas sodo aplinkoje susipažino su krūmais, vaismedžiais, daržovėmis ir gėlėmis. Vaikams teko paskaičiuoti, kiek sode yra įvairių vaismedžių, medžių ir augalų bei atlikti kitas užduotis. Knygučių pristatymo metu autorė dainavo nuotaikingas daineles, vieni klausėsi gražių melodijų ir žodžių, kiti pritarė. Buvo ir sunki užduotis, greitai pakartoti lietaus kapnojimo dainelės žodžius, juos autorė atliko labai lengvai, o vaikams tektų gerokai paplušėti, kad viskas vyktų sklandžiai. Dainų kūrėja pasidalijo mintimis apie artimiausius planus – išleisti naują knygą „Roboto Metaloboto kelionė po mišką“.

Buvo pristatyta ir pati naujausia 23 dainų knyga „Ateik iš svajonių“ vyresniesiems. Autorė dainas sukūrė pagal Alfredo Naktinio eiles, ji skiriama įvairaus amžiaus atlikėjams, dainuojantiems kolektyvams. Kūrėja kviečia svajoti, džiaugtis kiekviena svajone ir dainuoti meilę Tėvynei, Baltijos jūrai, krašto gamtai. Pasiklausę svajingų, gražiai atliekamų dainų, pabuvojome ne tik knygų pristatyme, bet ir gražiame koncerte.

Nuoširdžiai dėkojame autorei už geras emocijas, puikiai praleistą laiką, dovanotas knygas bibliotekos skaitytojams, rėmėjui – Trakų rajono savivaldybei – už galimybę susitikti su įdomia ir kūrybinga knygų autore, o visiems susirinkusiems už gausų dalyvavimą.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė