„Šnipai bibliotekoje“

„Šnipai bibliotekoje“

Jau visai netrukus visose šalies bibliotekose šurmuliuos 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tad pradėdami  šios savaitės minėjimus į Trakų viešosios bibliotekos Paluknio padalinyje vykusią netradicinę edukaciją „Šnipai bibliotekoje“ susirinko Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 6 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Liudmilos Maksimec. Edukaciją iniciavo bibliotekininkė Danutė, bendradarbiaudama su kitomis šalies bibliotekomis.

Iš pradžių bibliotekininkė trumpai pristatė, kaip viskas vyks, o paskui pasitelkę išmaniąsias technologijas per programą Zoom pasijungėme prie nuotolinės edukacijos. Virtualų susitikimą vedė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Milda Bieliauskaitė. Ji vaikams pristatė „Seklio Noselės“ knygų seriją ir, remiantis vienoje iš  knygų aprašytais seklio Noselės ir kitų veikėjų nuotykiais, sudarė užduotis vaikams. Tad jauniesiems dalyviams pasidalinus grupėmis ir gavus užduočių lapus bei rašiklius šurmulys tuoj pat pritilo, nes, kad atsakytų į klausimus ir išspręstų užduotis,  jiems reikėjo labai įdėmiai klausyti skaitomo teksto.

Po to šeštokai turėjo padėti Sekliui Noselei ir jo šuniui Kubai išsiaiškinti, kas pavogė grojantį laikrodį. Užsiėmimo metu reikėjo ne tik įdėmiai klausyti, atsakinėti į klausimus, bet ir išspręsti galvosūkį. Mokiniai aktyviai dalyvavo, atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi teisingais atsakymais.

Tai – dar vienas darnaus bendradarbiavimo pavyzdys, o moksleiviams – nauja ir smagi patirtis.

 

Danutė Nekulsian,

Paluknio bibliotekos

vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt