Rykantų bibliotekos skaitytojai susipažino su knygomis, dalyvavusiomis „Metų knygos rinkimuose 2021“

Rykantų biblioteka kasmet dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“ – tai puikiai visiems pažįstama ir kasmet didelio skaitytojų dėmesio sulaukianti akcija, kurią organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Šiais metais atsirado keletas naujovių bei pasikeitimų: akcijos nominantai buvo skelbiami Vilniaus knygų mugėje, balsuoti už labiausiai patikusią knygą buvo galima iki balandžio 25 d., o akcijos rezultatai paskelbti ir knygų autoriai apdovanoti gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Vaikų knygų kategorijoje laimėtoja tapo Indrė Zalieckienė ir jos knyga „Kaip sutramdyti žvėryną?“. Su nekantrumu laukiame, kada knyga pasieks bibliotekos lentyną. Būtinai su ja supažindinsime vaikus.

Garsinių skaitymų ciklo metu „Kartu skaityti smagiau“ vaikams buvo pristatytos trys knygos, kurios irgi varžėsi dėl geriausios titulo: Audros Baranauskaitės bei Linos Itagaki knyga „Nukas“, Jurgos Vilės ir Linos Sasnauskaitės knyga „Chameleono sapnai“ bei Mariaus Marcinkevičiaus ir Ingos Dagilės knyga „Akmenėlis“.

Vaikams labai patiko berniuko Nuko istorija. Jie susikaupę klausėsi apie jo išskirtinumą, bandė įsivaizduoti save jo vietoje, diskutavo, kas geriau: matyti, bet nieko negirdėti, ar girdėti, bet nieko nematyti.

Liūdna, bet įdomi vaikams pasirodė ir Eitano bei Rivkos istorija. Mažieji sužinojo apie žydų likimą Antrojo pasaulinio karo metu, apie Holokaustą, apie šešiakampės žvaigždės reikšmę.

Skaitant chameleono Leono istoriją vaikai kalbėjo apie saugojimą bei tausojimą visko, kas gyva. Suprato, kad gyvūnas nėra žaislas, kad reikia galvoti ir apie tai, kas jam geriausia, ne tik patenkinti savo norus.

Visos trys knygos buvo pamokančios, lavinančios vaizduotę, plečiančios žodyną, ugdančios pojūčius.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė