Rykantų bibliotekoje – paroda, skirta Jaunimo metams

Rykantų bibliotekoje – paroda, skirta Jaunimo metams

Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos jaunimo metais. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje. Pagrindinė jaunimo metų tema – jaunimo įgalinimas. Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) kartu su partneriais išsikėlė 4 tikslus: pasiekti jaunus žmones, kurie anksčiau nebuvo pasiekti, ir informuoti juos apie galimybes nacionaliniu ir ES lygmeniu; pastebėti ir dalytis gerąja praktika ES jaunimo politikos ir ES programų įgyvendinimo srityje; skatinti jaunimo organizacijų ir jaunimo aktyvumą; plėtoti jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogą temomis, kurios liečia jaunimą [1]. Tai metai, skirti atkreipti dėmesį į Europos jaunimo svarbą kuriant geresnę – žalesnę, įtraukesnę ir skaitmeninę – ateitį [2]. Šiais metais ne tik jaunimas, bet ir su jaunuoliais dirbantys specialistai, politikai bei visa visuomenė bus kviečiami įsitraukti ir patys organizuoti renginius, iniciatyvas, festivalius, mokymus ir dirbtuves, kultūrines bei pramogines veiklas ir drauge įsigilinti bei spręsti problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės [3].

2022-aisiais metais bus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai [3].

Rykantų bibliotekos teminė paroda „Jaunimo metai“ eksponuoja medžiagą apie Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą (LiJOT) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungą (PLJS). Parodos akcentas – savanorystė Lietuvoje ir užsienyje. Medžiaga atskleidžia savanorystės galimybes bei veiklos formas. Paroda supažindina su savanoriškos veiklos įstatymu bei sutartimi, savanoriškos tarnybos pažymėjimų teikiama nauda [4].

Parodoje pateiktas sąrašą knygų: „Ką šiandien skaito jaunimas?“, susipažindinama su TOP 10 geriausių knygų paaugliams bei jaunimui bei eksponuojamos knygos iš sąrašo, kurias turime Rykantų bibliotekoje.

Su paroda galima susipažinti iki birželio 30 d., Vilniaus g. 5, Rykantų k.

 

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų padalinio vyr. bibliotekininkė

 

Šaltiniai:

  1. https://jrd.lt/naujienos/jrd-veiklos-naujienos/2022-ieji-lietuvos-ir-europos-jaunimo-metai-kvies-ne-tik-atkreipti-d-mes-jaunima-ir-jaunimo-politika
  2. https://europa.eu/youth/year-of-youth_lt
  3. https://jauni2022.lt/lietuvos-jaunimo-metai/
  4. https://uzt.lt/savanorystes-galimybes/
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika