Rykantų biblioteka už saugų internetą!

Saugesnio interneto diena yra švenčiama nuo 2004 metų. Pirmaisiais metais šią dieną minėjo 13 Europos šalių ir Australija – dabar prie šios akcijos prisideda net 120 šalių iš viso pasaulio. Jos tikslas – skatinti vaikus ir jaunuolius saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bei mobiliaisiais įrenginiais. Jau 14-ąją Saugesnio interneto dieną šiais metais minėjome vasario 7-ą su šūkiu – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“.

Jau tapo tradicija, kad daugumoje Lietuvos mokyklų ir bibliotekų yra skelbiama saugesnio interneto savaitė, kurios metu vyksta įvairūs teminiai renginiai. Rykantų biblioteka, bendradarbiaudama su Lentvario pradinės mokyklos Rykantų skyriumi, taip pat paminėjo Saugesnio interneto dieną.

Renginio metu vaikai susipažino su akcijos samprata ir aktualia informacija. Analizuodami patarimus, dalyviai diskutavo apie tai, kodėl negalima viešinti savo asmeninės informacijos internete, kaip atsargiai registruotis svetainėse, kodėl reikia saugoti prisijungimo vardą ir slaptažodžius. Atsižvelgiant į tai, kiek laiko šiais laikais vaikai leidžia prie kompiuterio, moksleiviams buvo pristatytas praktinis vadovas „Nepamesk galvos“. Ši knyga buvo parengta ir išleista Lietuvoje. Knygos tekstai taip pat lietuvių autorių – jie buvo parengti atsižvelgiant į 8-12 metų vaikams kylančius socialinius, emocinius, saugumo klausimus ir vaikų pomėgius. Leidinys skirtas mokyti vaikus, kaip elgtis internete įvairiomis situacijomis: ką daryti, jeigu patenki į kompiuterio pinkles, kaip laiką prie kompiuterio leisti saikingai. Kalbėta apie įsitraukimą į kompiuterinius žaidimus, įvairias svetaines ar kitas pramogas, kuriomis vilioja kompiuteris. Mažieji sprendė testus ir kryžiažodžius, sekė pasaką „Diena be kompiuterio“.

Savo žinias saugaus interneto tema renginio dalyviai pademonstravo dalyvaudami konkurse „Papuošk bibliotekos duris“, kuriame dalyvauti kvietė asociacija „Langas į ateitį“ ir bendrovė „Microsoft Lietuva“. Visą savaitę 1–4 klasių mokiniai savo piešiniais puošė bibliotekos pagrindines duris, taip norėdami įtvirtinti gautus patarimus ir išreikšti savo požiūrį į saugų internetą.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos