Rūdiškių bibliotekoje pristatyta knyga „Gervė smėlynuose“

Nepaprastai karštą birželio 30 dieną Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Nika Piperita. Kartu atvyko leidyklos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas ir skaitovas Giedrius Kazlauskas.

Juozas Žitkauskas pristatė Niką Piperitą ir jos romaną „Gervė smėlynuose“ – tai romanas apie moterį, mintimis grįžtančią į vaikystę, jaunystę, tačiau nepaleidžiančią vairo ir iš dabarties kelio. Tai jautrus, nuoširdus, vietomis graudus kūrinys, kuris skaitytoją patrauks savo lėtu, tačiau abejingumo nepaliekančiu kalbėjimu. Romanas ne vienadienis, prie jo skaitytojas turėtų kartas nuo karto grįžti, iš naujo paskaityti. Ir tikrai yra dėl ko...

Tai pirmasis rašytojos romanas, jame juntamas lengvumas, profesionalumas, apgalvotos detalės. Knygą autorė išleido pasivadinusi kūrybiniu slapyvardžiu.

Nika Piperita pasakojo, kad jos romanas persmelktas gimtinės realijų. Kūrinio įtaigumą ir gyvumą sukurti padėjo biografiniai momentai iš jos kadaise parašytų dienoraščių puslapių. Ji teigė, kad romano veikėjų prototipai gyveno Alytuje ir miesto apylinkėse. Knygoje aprašytas dzūkiškas kraštovaizdis ir sodri kai kurių veikėjų dzūkiška šnekta. Paklausta, kiek laiko rašė romaną, Nika atsakė, kad „Gervę smėlynuose“ rašė penkerius metus.

Galima būtų manyti, kad šis pasakojimas turtingas biografinių aspektų ir patirčių, nes be jų nebūtų įmanoma sukurti tokio gyvo ir įtaigaus pasakojimo. Galima būtų manyti, kad autorė turi nepaprastai gilų empatijos šaltinį. O galbūt viena ir kita – dvi gražiai susiliejusios gyvenimo upės mus nuplukdo laiku ir erdve į Nikos Piperitos kvepiančių žolynų pasaulį.

Valanda su Nika Piperita, Juozu Žitkausku ir Giedriumi Kazlausku prabėgo nepastebimai greitai. Nikai Piperitai linkime sėkmės, naujų idėjų bei kūrybinio įkvėpimo!

Visiems dalyvavusiems dėkojame, kad buvote kartu!

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja