Rūdiškiečiai klausėsi paskaitos-koncerto „Gali padėti sau“

Rūdiškių miesto biblioteka atvira ir draugiška visoms amžiaus grupėms: šią savaitę didelį dėmesį skyrėme vyresnio amžiaus skaitytojams, lankytojams, bibliotekos svečiams.

Vykstant suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi siluetai“, Rūdiškių miesto bibliotekoje ir toliau tęsiame susitikimus, mokymus.

Lapkričio 24 d. bibliotekoje vyko susitikimas su Sveikatos apsaugos ministerijos psichikos sveikatos puoselėjimo tarybos nariu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vyresnio amžiaus žmonių reikalų tarybos pirmininku, smuikininku Gediminu Dalinkevičiumi, kuris pristatė paskaitą-koncertą „Gali padėti sau“.

Renginio pradžioje pasinėrėme į nuostabų, užburiantį Gedimino Dalinkevičiaus smuiko skambesį. Visi kartu įdėmiai klausėme ir pajutome, kaip muzika padeda atsipalaiduoti, nusiraminti. Gyvename išties stresinėje visuomenėje, kai visi lekiame, skubame, o galvoje pilna nesibaigiančių minčių apie darbą, vaikus, buitinius rūpesčius ir nuolat galvojame apie tai, kas bus – kyla nerimas ir baimė. Kartais taip norisi sustoti ir viską pamiršti. Ir kaip gi mes galėtume atsikratyti nerimo, baimės, streso? Pasak G. Dalinkevičiaus, pirmiausia, tai reikia pradėti veikti. Kas gi geriau tai padės padaryti, jei ne mėgstama veikla? Štai jis visą gyvenimą groja smuiku. Kaip dirigentas ir solistas koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, Azijoje. Ir tai jam patinka. Be to, mėgsta maudytis ežere įvairiais metų laikais ir tai jam teikia malonumą.

Kasdien raskime laiko veiklai, kuri teikia mums malonumą – klausykime muzikos, grokime, dainuokime, skaitykime, pieškime, kurkime, medituokime, įgyvendinkime savo svajones. Laikykimės savo įprasto, kasdienio gyvenimo režimo – kelkimės ir eikime miegoti tuo pačiu metu, sveikai maitinkimės, būkime fiziškai aktyvūs. Nekankinkime savęs nuolat galvodami apie tai, kas bus, o tiesiog gyvenkime savo gyvenimą. Užsiimkime ta veikla, kuri mums prie širdies.

Mėgavomės nuostabiais Volfgango Amadėjaus Mocarto ir Johanno Sebastiano Bacho kūriniais, kurie mus pakylėjo ir nukėlė į apmąstymus apie gyvenimą, jo prasmę...

Džiaugiamės lankytojų žingeidumu ir noru dalyvauti paskaitoje-koncerte. Rūdiškių bibliotekos lankytojai savo laiką praleido prasmingai ir turiningai.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja