Rašyti yra lengviau, nei piešti?

Lentvario bibliotekoje vyko kraštietės, vaikų rašytojos Neringos Vaitkutės iliustracijų parodos pristatymas. Parodoje buvo pristatytos iliustracijos knygoms „Vaivorykščių arkos“, „Klampynių kronikos-2“, „Klampynių kronikos -3“. Iliustracijas savo knygoms piešė pati rašytoja Neringa Vaitkutė.

Kaip pristatymo metu kalbėjo Neringa, piešti savo knygai liustracijas buvo tikras iššūkis ir atsakomybė. Kaip teigė rašytoja, daugiausia piešdavo naktimis. Piešdama naudojo guašą ir akvarelę. Iliustracijas knygoms ji piešė keturis mėnesius. Parodoje pateikti ir tie darbai, kurie nepateko į knygas. Parodoje eksponuojama virš 50 iliustracijų. Daugelis darbų yra nespalvoti, o spalvotieji traukia akį ryškiomis spalvomis. Neringa mėgsta ryškias spalvas.

Pristatymo metu rašytoja atsakinėjo į vaikų klausimus, pasakojo knygų atsiradimo istorijas. Vaikams akcentavo, kad norint tapti rašytoju, reikia daug skaityti. Pati Neringa skaito nuo 6 metų ir yra perskaičiusi jau 10 tūkst. knygų. Ir vis dėlto, sako autorė, rašyti yra lengviau nei piešti.

Plačiau apie parodą galite pasiskaityti: https://www.lrytas.lt/tevams/seimos-gidas/2022/02/17/news/pati-iliustravusi-savo-knyga-vaikams-neringa-vaitkute-prisipazista-kad-neleido-pasiduoti-22407837

Kviečiame aplankyti iliustracijų parodą Lentvario bibliotekoje (Klevų al. 20, Lentvaris), kuri veiks iki liepos 31 d.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja