Projektas „Interaktyvus Lentvaris QR“

Lentvario miesto biblioteka pradėjo vykdyti naują projektą – „Interaktyvus Lentvaris QR“. Šio projekto idėja – sukurti interaktyvų Lentvario miesto objektų žemėlapį.

Dėl mažos informacijos sklaidos, daugelis žmonių užsuka į biblioteką ir teiraujasi, ką pamatyti mieste. Lentvario biblioteka yra sukaupusi daug kraštotyrinių darbų apie miestą. Šiuo projektu norime suderinti visuomenės poreikį geriau pažinti Lentvario miestą ir pasidalinti turima bibliotekos kraštotyros medžiaga. Į projekto veiklą įtraukti 12 Lentvario miesto lankytinų objektų, kurie pavirs interaktyviais – tai Grafo Tiškevičiaus rūmai kartu su kitais papildomais pastatais, Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, XIX a. statyta geležinkelio stotis, Lentvario dvaro parkas, Lentvario apylinkes ir Tiškevičių rūmus juosiantis Graužio ežeras, Bevardis ežeras, Lentvario Račkūnų kapinių koplyčia, Liaudies meistro Timofėjaus Ževžikovo Lentvario dvaro sumažinta kopija, Šeimos parkas, Lentvario pirmoji mokykla, renovuota biblioteka (buvęs kino teatras) ir kt. Prie šių objektų bus sumontuotos lentelės su specialiais QR kodais, kad kiekvienas apsilankęs ir nuskenavęs kodą su programėle iš karto gautų aktualią informaciją.

Projekto veiklos prasidėjo nuo kraštotyros darbų parodos „Mano miestas Lentvaris“, kuri šiuo metu eksponuojama Lentvario bibliotekoje. Parodoje pateikiama surinkta medžiaga apie Lentvarį. Apie miestą ir jo istoriją, apie grafo Tiškevičiaus rūmus galima sužinoti iš kraštotyrininkės Valentinos Banuškevič išleistų knygų, apie dvaro parką galime paskaityti V. Deveikienės ir S. Deveikos knygoje „Lentvario dvaro parko istorinės ir meninės raidos apybraiža“ (išleista 2008 m.), taip pat galite pavartyti kraštotyrinius aplankalus, pvz., – „Timofėjus Ževžikovas liaudies meistras“ (surinkta medžiaga S. Sredos, 2002 m.), ir naujausius leidinius, pvz., „Lokomotif“ 2019–2021m. Ši paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

Vykstant projektui dalyviai gilins žinias apie miesto istoriją, dalyvaus edukacijoje „Neatskleistas žemėlapių pasaulis“ su kūrybinėmis dirbtuvėmis (birželio 17 d.). Taip pat dalyvaus ekskursijoje, paskaitoje, konkurse. Tikimės padėti kurti naują požiūrį į savo miestą ir jame esančius objektus, o bendruomenės laukia dar ne vienas renginys: liepos mėnesį eksponuosime lentvarietės dailės mokytojos Astos Radimonienės piešinių parodą „Pasivaikščiojimai po Lentvarį“; rugsėjo mėnesį planuojama paskaita su kraštovaizdžio architekte Vaiva Deveikiene; vyks konkursas „Nusifotografuok ir atsiųsk“, kurio metu dalyviai bus kviečiami fotografuotis prie išvardytų objektų ir siųsti nuotraukas el. paštu. Jas talpinsime Lentvario bibliotekos Facebook puslapyje bei rinksime originaliausias.

Prie projekto meninės dalies ir vietovių aprašymo prisidės lentvariečiai Audrius Dzingeliauskas ir Aušra Girdziušienė. Mūsų partneriai – UAB „Trakų žemė“ ir Lentvario miesto laikraštis www.klevualeja.lt. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja