Pristatytas romanas „Neparašyta knyga“

Pristatytas romanas „Neparašyta knyga“

Rugsėjo 14 d. Trakų viešojoje bibliotekoje įvyko geštalto psichoterapeutės Daivos Žukauskienės ir mitybos specialistės Olgos Pakalniškienės romano „Neparašyta knyga“ pristatymas.

Knygos sutiktuvės prasidėjo nuo viešnių pasakojimo apie save. Kiekvienos iš jų gyvenimas ir darbas neturėjo nieko bendro su leidinio rašymu.

Daiva Žukauskienė, nors ir svajojo tapti rašytoja, bet net nenumanį, kad kažkada parašys knygą. Iš pradžių tai buvo tiesiog „rašinėjimai“ internete, kurie vadinosi „Neparašyta knyga“. Užduodami skaitytojų klausimai apie šios knygos pasirodymą, paskatino imtis šio darbo ir ieškoti žmogaus, kuris norėtų kartu parašyti leidinį iš sukauptų rašinėlių.

Olga Pakalniškienė, sulaukusi tokio pasiūlymo, sutiko nedvejodama. Taip užgimė judviejų bendradarbiavimas per atstumą. Prasidėjo ilgas knygos rašymo procesas, kurio metu autorės pasijuto artimos, papildančios viena kitos mintis.

Šioje knygoje, kaip teigė Daiva, atskleidžiamos moters transformacijos, kasdieniai dalykai, kiekvienam žmogui būdingos skaudžios gyvenimo patirtys, kurių nevalia viešinti. Tikrovė susipina su sapnais, vizijomis. Vienoje moteryje gyvena dvi moterys – Ieva ir Saliutė. Šioje knygoje kiekviena moteris gali atpažinti save.

Kaip sakė Olga, tiek moterys, tiek vyrai gyvenime patyria aplinkos spaudimą. Tik nedaugelis išdrįsta kažką keisti. Pašnekovė siūlo neužsisklęsti savyje, pradėti ieškoti pagalbos ir ryžtis gyventi autentišką gyvenimą.

Renginiui baigiantis rašytojos perskaitė savo mėgstamas knygos dalis, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

 

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos

vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Atrasti iš naujo
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt