Prie „Spalvoto pavasario“ akcijos prisidėjo ir bibliotekų skaitytojai

Pavasari, ateik su visomis gražiausiomis spalvomis! Tokiais žodžiais jau devinti metai iš eilės Lietuvoje buvo skelbiama gerumo akcija ,,Spalvotas pavasaris“, kurios metu gyventojai buvo kviečiami siūti, megzti, nerti, velti kepurytes onkologinėmis ligomis sergantiems vaikučiams.

Šios gražios akcijos finalas – šventė LSMU Kauno klinikų Vaikų klinikos onkohematologiniame poskyryje, kurios metu mažiesiems ligoniukams perduodamos surinktos kepurėlės. O tada visi šventės dalyviai – sergantys ir juos palaikantys ant šilko lieja pavasarinių vaikiškų fantazijų paveikslą. 2018 metais nuspręsta parūpinti kepurėlių ir Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinių Panevėžio ir Šiaulių ligoninių onkologijos skyriuose besigydančioms moterims, todėl buvo laukiama ne tik kepurėlių, bet ir šalikėlių, riešinių, kojinių, kepurių, tinkančių vaikams ir suaugusiems.

Šiais metais prie akcijos prisidėjo Lietuvos bibliotekos, kurios kvietė savo bendruomenes susiburti šiam kilniam tikslui. Trakų viešoji biblioteka ir jos filialai mielai sutiko tapti gerumo tiltu tarp sergančiųjų ir juos palaikančiųjų ir pasiskelbė kepuryčių surinkimo taškeliu. Bibliotekininkės skleidė žinią ir teikė informaciją apie šią akciją, kvietė savo lankytojus siūti, megzti ir nerti. Kaimelių rankdarbiautojos savo mezginius kartu su nuoširdžiais palinkėjimais nešė į savo bibliotekas, o pasibaigus akcijai viskas buvo pristatyta į Trakų viešąją biblioteką.

Darbelių sulaukėme iš Rūdiškių, Aukštadvario, Dusmenų, Paluknio, Rykantų, Tiltų ir Trakų bibliotekų skaitytojų. Nustebino žmonių, atsiliepusių į akciją, atjauta – jų suneštuose darbuose ne tik smulkūs megzti, siūti aksesuarai, bet ir drabužėliai – suknutės, liemenės, megztukai. Ypač aktyvios buvo onuškietė Audronė Ovejan ir Irena Putvinskienė iš Šiaulių, kuri savo mezginius į Dusmenų biblioteką atsiuntė paštu. Kiekvienoje išmegztoje akelėje, išnertoje kilpelėje ir adatos dygsnelyje įdėtas linkėjimas neprarasti vilties, tikėjimo ir kuo greičiau pasveikti.

Surinktos dovanos bus perduotos šios gražios pavasarinės akcijos organizatoriams, kurie jas įteiks onkologinės ligos paliestiems vaikams ir suaugusiems. Dėkojame, kad nelikote abejingi ir prisidėjote prie šios kilnios akcijos.

Vilma Kmitienė,

Trakų viešoji biblioteka