Paroda „Auksinio rudens popuri“

Šiuo metu Lentvario miesto bibliotekoje eksponuojama lentvarietės Aleksandros Korytčenko darbų paroda „Auksinio rudens popuri“.

Išskirtiniai Aleksandros tapybos darbai buvo eksponuojami Lietuvos Respublikos Seime, Trakų rajono savivaldybėje, Rūdiškėse. Artimiausiu metu paroda keliaus į Vilnių, o po to į Dusmenų kaimo biblioteką.

Nuo ankstyvos vaikystės ji pajuto, kad jai labai patinka ir puikiai sekasi piešti. Šis pomėgis ją lydi iki šių dienų. Aleksandra gimė ir šiuo metu gyvena Lentvaryje. Šio miesto nuostabi gamta yra didžiausias merginos įkvėpimas, kuris kartais Aleksandrą aplanko netikėtai, po įvairių išgyvenimų ar užplūstančių fantazijų. Bet būna ir taip, kad apie būsimo paveikslo idėją Aleksandra galvoja kelias dienas, o kartais ir ilgiau.

Kiekvienas paveikslas turi savo istoriją. Pvz., paveikslas „Begalybės bučinys“ gimė iš meilės, o paveiksle „Angelas“ nutapytas angelas neturi veido, tačiau kiekvienas žmogus jame gali įžvelgti savo arba savo angelo sargo veidą. Paveikslas „Angelas“ pareikalavo dviejų mėnesių kruopštaus darbo. Aleksandra šį savo paveikslą ketina padovanoti Anykščių miesto Angelų muziejui.

Angelų motyvas Aleksandrą supa ne tik nutapytuose paveiksluose, bet ir realiame gyvenime. Trakų neįgaliųjų užimtumo centre Aleksandra piešia mediniams angeliukams veidelius bei dažų ir kūrybiškumo pagalba juos „aprengia“ įvairių spalvų drabužėliais.

Labai įdomi ir paveikslo „Ji verkia domino kauliukais“ istorija. Paveiksle pavaizduota mergina, kuri tartum verkia domino kauliukais. Gyvenime kartais būna tokių išgyvenimų, kai skruostais rieda nebe ašaros, o skausmingi kauliukai,  – sako Aleksandra.

Vienas iš paveikslų, kuriame nutapyta gėlių pieva, buvo skirtas Aleksandros mamai jubiliejaus proga. Paveiksle „Žmogus ir vienatvė“ pavaizduoti sulūžę pieštukai, kurie simbolizuoja žmogaus trapumą, tačiau šiuos pieštukus gali pataisyti meilė, draugai ir šeima.

Aleksandra labai džiaugiasi savo veikla ir nori nuoširdžiai padėkoti visiems ją supantiems žmonėms už palaikymą, pagalbą, supratimą ir laiką, skirtą jai. Ypatingą ačiū jaunoji kūrėja taria savo tėvams ir draugui.

Lentvario miesto bibliotekoje Aleksandros Korytčenko paveikslų paroda veiks iki š. m. rugsėjo 30 dienos. Kviečiame apsilankyti.

Kristina Serapinienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė