Mažųjų rytmetis „Eime slėpynių“

Lapkričio 25-ąją Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko mažųjų rytmetis „Eime slėpynių“. Susitikimo metu vyko garsinis knygos „Eime slėpynių“ skaitymas ir sensoriniai užsiėmimai. Taip pat tėvelius supažindinome su „Knygų starto“ skaitymo akcija, skirta 0–3 m. vaikams.

Snaigėms sningant, susibūrėme šiltoje bibliotekos erdvėje. Mamytės su savo vaikučiais susipažino ir apsiprato naujoje jiems aplinkoje, įdėmiai klausėsi C. N. Ballesteros knygelės skaitymo. Tai istorija apie dviejų žvėrelių draugystę ir smagų slėpynių žaidimą, kuriame atsiskleidžia pagrindinių veikėjų lapino Frenko ir meškino Berčio draugiškumas, nesavanaudiškumas ir atjauta. Vieną dieną lapinas supranta, kad pralaimėti gali būti taip pat smagu, kaip ir nugalėti, nes ir pats esi laimingas, jei tavo draugas laimingas. Knygelės šaunios iliustracijos, šmaikštus stilius ir pagrindinė mintis, užsiėmimo metu paskatino mus improvizuoti žaidžiant žaidimą Kū-kū.

Sensoriniai užsiėmimai yra neatsiejama mūsų rytmečių dalis, kurių metu žaisdami, patirdami naujus išgyvenimus mažieji mokosi ir tobulėja. Siūlėme pasivaikščioti specialiai, iš įvairių tekstūrų pagamintomis pėdutėmis – akmenėlių, žirnių, folijos, sagučių, vatos ir kt. Mažieji dalyviai tyrinėdami dailias pėdų formeles labiau pasikliovė savo rankutėmis nei kojytėmis. Visi drauge plaukėme spalvinguose laiveliuose ir skaitėme mums patinkančias knygutes. Taikėme baltus lengvus kamuoliukus į indą su skylute ar spalvingus vilnos ir siūlų kamuoliukus klijavome ant lipnaus paviršiaus, kurdami įvairias kompozicijas ir taip miklindami mažus pirštukus. Žinoma, žaidėme slėpynių ir planavome susitikti kitą kartą.

„Knygų startas“ – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas. Skaitymo akcijos metu auginsime „Knygų starto“ pupelę – mažyliai, kartu su tėveliais perskaitę knygą, ant bibliotekoje esančio plakato klijuos pupelės lipduką, taip padėdami pupelei augti. Skaitymas ne tik prisideda prie smegenų veiklos, bet ir ugdo socialinius ir emocinius įgūdžius, stiprina tėvų ir vaiko ryšį, padeda ugdyti vaikų psichologinį atsparumą. Pasak projekto globėjos D. Nausėdienės, dovanodami pirmąją knygą naujagimiams ir jiems skaitydami nuo mažų dienų, galime užauginti šviesią ir sėkmingą Lietuvos kartą.

Vaikų literatūros skyrius džiaugiasi tėvelių susidomėjimu ir nuoširdžiu dalyvavimu mažųjų rytmečiuose. Stengiamės, kad kiekvienas susitikimas būtų toks pat malonus ir kartu kitoks,- įkvepiantis, praturtinantis naujomis patirtimis. Skatiname tėvelių įsitraukimą ugdant savo mažuosius, atrandant skaitymo ir pažinimo džiaugsmus. Labai lauksime Jūsų kitame susitikime „Kalėdų stebuklas“ gruodžio 23 d. 10 val.

Giedrė Streckienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė