Literatūros paroda „Tiek stebuklų Lietuvoj“ – į pagalbą keliautojams

Literatūros paroda „Tiek stebuklų Lietuvoj“ – į pagalbą keliautojams

Nebus naujiena, jeigu pasakysime: vasara – atostogų ir kelionių metas. Tačiau tai neginčytina tiesa, tad Aukštadvario biblioteka paruošė savo lankytojams spaudinių parodą „Tiek stebuklų Lietuvoj“ apie kelionių po Lietuvą maršrutus, įdomias, unikalias jos vietas. Keliauti po svečias šalis įdomu ir malonu, bet savos šalies nepažinti – jau šiek tiek negražu... Juolab kad visai šalia tikrai atrasime nematytų, neištyrinėtų gamtos, istorijos objektų, gražių vietų, dvarų ir parkų.

Dalį parodos būtinai turėjome skirti Aukštadvariui ir jo grožiui bei įdomybėms. Savo Velnio duobe, miestelio senamiesčiu, Kartuvių kalnu, Strėvos įgriuva, Gelionių duobėmis ir ežerais šis kraštas pritraukia kraštiečius ir keliautojus iš užsienio. Iš anksto pasiruošti kelionės maršrutą gali padėti Aukštadvario regioninio parko direkcijos leidiniai „Aplankykime Aukštadvario regioninį parką“ (2005), „Aukštadvario regioninis parkas“ (2003), Lietuvos geologijos tarnybos išleista studija „Lietuvos šaltiniai ir versmės: Aukštadvario regioninis parkas“ (2012), informacijos rasite ir leidinyje „Unikalios Lietuvos vietovės“ (2006). Daug informacijos yra monografijoje „Aukštadvaris“ (2002), Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapijos šimtmečiui išleistoje knygoje  „Aukštadvario Kristaus Atsimainymo parapija 1913-2013“ (2013).

Ne vien  Aukštadvarį, bet ir visą Trakų rajoną pažinti padėtų knygos „Trakų rajonas = Trakai district = Bezirk Trakai = Rejon Trocki“ (2011), „Trakų krašto gamtos ir kultūros paveldas“ (2005), dr. L. Leparskienės „Papasakoti Trakai“ (2019). Su krašto žmonėmis, jų gyvenimu, amatais galima susipažinti knygose „Vietiniai: nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“ (2019), albume „Šimtmečio delnuose“ (2020). Norintiems pažinti Trakų istorinį nacionalinį parką siūlytume pasinaudoti K. Mickevičiūtės sudarytu vadovu „Trakai. Vadovas po istorinį nacionalinį parką“ (2013), kuriame – glausta, bet išsami informacija apie istoriją, lankytinas vietas, šventes, muziejus, poilsio vietas.

Besiruošiantiems išvykti už mūsų rajono ribų galime rekomenduoti paskaityti A. Semaškos „Kelionių vadovą po Lietuvą“ (2006) arba „Keliaukime po Lietuvą. Pažintiniai/pramoginiai maršrutai“ (2015). Smalsiam turistui daug pagelbėti gali leidyklos „Terra publica“ išleistos knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ (2020), „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ su 70 maršrutų, 1600 aprašytų objektų (2018). Gurmanams turėtų patikti leistis į skanų nuotykį su knyga „Kulinarinės kelionės“ (2017), kurioje rasite ir patiekalų receptų. Japoniškos kultūros, filosofijos ir bonsų mylėtojams galime pasiūlyti aplankyti K. Ptakausko knygoje „Ryto rasos sodas“ (2016) aprašytą Alytuje įkurtą japonišką sodą.

Na, o jeigu savaitgalio išvykai pasirinksite Vilnių, pasirinkti maršrutus, susidėlioti dominančius taškus padėtų Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato lankstinukas su žemėlapiu „Gamta“, A. Kazlausko knyga „Vilniaus gatvės gyvos. Gidas po miesto periferiją“ (2017), V. Poškaus „Nedingęs Vilnius. Miesto akupunktūros“ (2016). Romantikams patiktų nuorodos iš L. Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės: romantiškasis miesto žemėlapis“ (2017). Jeigu prireiktų informacijos anglų kalba, galima pasinaudoti L. Laučikaitės leidiniu „Seventeen Randezvous in Vilnius“ (2005).

Parodoje „Tiek stebuklų Lietuvoj“ rasite ir daugiau leidinių, kurie gali būti įkvėpimu ar pagalbininku jūsų kelionėse. Skaitykite, sužinokite ir pažinkite!

 

Ramunė Jarmalavičiūtė,

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt