Liko vos 5 Auksinio proto žaidimai!

Kovo 21 d. vyko dešimtasis žiemos-pavasario sezono „Auksinio proto“ žaidimas, dar kartą įrodęs, kas yra šio sezono lyderiai. Pirmasis dešimtojo žaidimo turas prašė įminti paslėptą sąsają apie miuziklų pavadinimus, antrasis, kaip ir penktasis – susidėjo iš įvairių klausimų, trečiasis turas – blicas – buvo apie progines 2 eurų monetas, na o ketvirtasis buvo skirtas nesenai amžino atilsio išėjusiam rokenrolo pionieriui Chuck Berry.

Aštuntą kartą šiame sezone pergalės taurę iškovojo „Išmanieji protai“, surinkę 48 taškus. Jiems ant kulnų turnyro metu lipo, bet galiausiai jėgų pritrūko komanda „Rotorius“, iškovojusi antrą vietą ir surinkusi 34 taškus. Trečioje vietoje atsidūrė „Trakai United“ su 28 taškais, o vos per plauką nuo jų – ketvirtoje vietoje – „Baikit, nemanau!“ su 27 taškais.

Šiame žiemos-pavasario sezone liko vos 5 „Auksinio proto“ žaidimai. Kitas žaidimas vyks kovo 28 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 460 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Pavyzdiniai 10 žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

Šį herojų – vieną iš legendomis apipintų personų – sukūrė prancūzų rašytojas Gastonas Leroux. Knyga, kurioje veikė šis veikėjas, publikos pripažinimo nesulaukė – buvo prastai vertinama ir kritikuojama. Vieno iš straipsnių, kuriame aprašomos su šiuo herojumi susijusios įdomybės, pavadinimas prasideda žodžiais „25 Phabulous Phacts...“ Apie kokį herojų čia kalbama?

ATSAKYMAS:

OPEROS FANTOMĄ. Gastonas Leroux sukūrė romaną „Operos Fantomas“, kuris nesusilaukė didelio susidomėjimo – kūrinį išgarsino tik to paties pavadinimo miuziklas. Vieno straipsnio apie Operos Fantomą pavadinimas prasideda žodžiais „Phabulous Phacts“ (iš tikrųjų turėtų būti „Fabulous Facts“), tačiau dėl to, kad Fantomas angliškai rašomas „Phantom“, pirmosios raidės pakeistos.

KLAUSIMAS:

„Jei norėtumėte rokenrolą pavadinti kitu vardu, galėtumėte pervadinti jį į Chuck Berry“. Nesu vienintelis, žinantis, kas šios citatos autorius, tad parašykite ir jūs – kieno ši citata?

ATSAKYMAS:

JOHNO LENNONO. Johnas Lennonas ir apskritai visi „The Beatles“ nariai buvo dideli Chuck Berry fanai, tad nenuostabu, kad Lennonas kažkada į pasaulį paleido tokią citatą. Žodžiai „nesu vienintelis“ yra aliuzija į garsiausią solinę Johno Lennono dainą „Imagine“ ir jos eilutę: „You may say I‘m a dreamer / But I‘m not the only one“.

KLAUSIMAS:

Karalius Motiejus Korvinas išsakė tokį tėvišką patarimą: „Tegu sau kariauja stiprieji. O tu, laimingoji Austrija, ... “. Prisiminę Austrijos istoriją, vienu žodžiu parašykite – ką M. Korvinas liepė padaryti Austrijai?

ATSAKYMAS:

IŠTEKĖK. Austrų dinastijos labai propagavo vedybas su kitom dinastijomis. Austrija buvo silpna, todėl norint jai sustiprėti Korvinas davė „tėvišką patarimą“ – ištekėti ir taip sustiprėti.

Bendrosios įskaitos rezultatai po 10 žaidimo turnyrų:

Komanda „Išmanieji protai“ – 623 taškai;

Komanda „Baikit, nemanau!“ – 522 taškai;

Komanda „Trakai United“ – 314 taškų;

Komanda „Rotorius“ – 176 taškai.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė