Lentvario biblioteka buvo apdovanota už pilietinę iniciatyvą „Draugystės apyrankė“

Trakų rajono savivaldybė, siekdama stiprinti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, meilę savo kraštui, aktyvumą ir kūrybiškumą 2022 m. kovo 3 d.  paskelbė konkursą „Pilietiškumo keliu“. Konkursas buvo skirtas 2022 metais valstybės vienybės ir solidarumo su Ukraina įprasminimui bei nukentėjusiems nuo karo Ukrainos piliečiams palaikyti.  Lentvario miesto bibliotekos Kūrybiškumo saviraiškos studijos moksleiviai nutarė atsiliepti į kvietimą ir dalyvauti konkurse.

Kovo 22 d. Lentvario miesto biblioteka paskelbė Ukrainos tautos palaikymo iniciatyvą, kurios metu bibliotekos lankytojai galėjo dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystės apyrankė“ ir išmokti nupinti Ukrainos ir Lietuvos vėliavos spalvų apyrankes.  Mūsų krašto skaitytojai dažniausiai rinkosi pinti Ukrainos vėliavos spalvų apyrankes, o Ukrainos šalies gyventojai užsukę į biblioteką prisėsdavo nusipinti apyrankes iš Lietuvos vėliavos spalvų siūlų.

Dvi  NVŠ „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ dalyvės tai užfiksavo keliose nuotraukose ir išsiuntė jas konkurso rengėjams. Už dalyvavimą konkurse „Pilietiškumo keliu“ Trakų rajono meras Andrius Šatevičius bibliotekai padovanojo Ukrainos vėliavos spalvų sėdmaišius vaikams, ant kurių jie galės komfortiškai prisėsti ir paskaityti knygą ar žurnalą.

Jurgita Makaravičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė