Knygos ir biblioteka skambėjo eilėse

Balandžio 27 d. Tiltų bibliotekos lankytojai nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę pažymėjo popietėje „Tu skambi eilėse“. Bibliotekininkė apžvelgė 17-osios bibliotekų savaitės temą, supažindino su didžiausiomis Lietuvos bibliotekomis ir pakvietė paskaityti lietuvių poetų eilių apie biblioteką ir knygas. Renginio metu daugiausia nuskambėjo vaikiškų eilėraštukų apie knygas, nes jų poetai parašė kur kas daugiau, negu apie biblioteką. Įvairaus amžiaus skaitytojai eilėraščius skaitė vieni kitiems, o kaimo poetas Vytautas Vilkišius paskaitė savo naujausias kūrybos eiles ir pluoštelį vaikiškų eilėraštukų.

Vėliau visi įsijungė į diskusiją, kokios bibliotekos norėtų. Ne tik vyresnieji, bet ir vaikai pasisakė už tradicinę biblioteką, kurioje būtų knygos ir periodiniai leidiniai. Pasak daugelio, maloniau į rankas paimti išleistą knygą ar laikraštį, o ne jų elektroninį variantą, maloniau sklaidyti knygos lapus, o vaikams ypač patinka, jeigu knygutė dailiai iliustruota. Nors šiais laikais neapseinama be naujų informacinių technologijų, bet, pasak vartotojų – jos labiau reikalingos darbui, mokymuisi, kai reikia greitai surasti norimą informaciją, o laisvalaikį dauguma mieliau leidžia atsivertę knygą. Vaikai renginiuose pageidavo žaidimų, užduočių, vasarą – išeiti už bibliotekos ribų. Todėl po diskusijos perėjome prie žaidimo. Suaugusieji ir vaikai gavo atskirus, jų amžių atitinkančius užduočių lapus:  dvidešimties populiarių lietuvių ir užsienio autorių sąrašą ir tiek pat knygų pavadinimų, kuriuos teko tinkamai sudėlioti vieną šalia kito. Nors teko pasukti galveles, tačiau komandinis darbas davė gerus rezultatus, didžioji užduočių dalis buvo atlikta teisingai. Tai visiems pakėlė nuotaiką, o kai kuriuos paskatino pasirinkti knygas iš teisingai sudaryto sąrašo.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė