Jubiliejams skirtos edukacijos Tiltų bibliotekoje

Birželio 30 d. Tiltų bibliotekoje vyko dvi Trakų istorijos muziejaus paruoštos edukacijos: „Statome karaimų kenesą“ ir „Statome Trakų pilį“, skirtos Lietuvos karaimų metams ir Trakų miesto įkūrimo 700-osioms metinėms paminėti.

Su bibliotekos lankytojais mielai bendravo Trakų istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja muziejinei ir kultūrinei veiklai Živilė Barkauskaitė. Užduodama vaikams įvairius klausimus ji papasakojo apie karaimų įsikūrimą Trakuose, jų kalbą, tradicijas, papročius ir šventovę – kenesą. Dvi dalyvių grupės pirmiausia ėmėsi kenesos statybų. Statyti padėjo karaimų dainos „Ijisi baraskinin“ (aut. Simonas Firkovičius) žodžiai. Dalyviams sekėsi puikiai, todėl statybos neužtruko. Vėliau vaikai buvo pakviesti pastatyti Trakų pilį pagal Tautiškos giesmės žodžius. Edukacijos vadovė papasakojo Trakų pilies istoriją, supažindino su pilies statyba. Pirmiausia teko pastatyti pilies pagrindą, o ant jo sudėti pilies bokštus. Ši edukacija buvo sudėtingesnė ir užtruko ilgiau, tačiau padedant vadovei, abiems komandoms pilį pastatyti pavyko.

Po smagių pažintinių statybų dalyviai apžiūrėjo kraštotyros-literatūros parodą „Buvo tokia diena“, skirtą Karaimų metams ir konkursinę vaikų piešinių parodą „Prie paslaptingos Trakų pilies“, skirtą Trakų miesto jubiliejui. Kadangi visų piešiniai buvo spalvingi, gražūs ir įdomūs, vietas paskirti paprašėme Vievio gimnazijos dailės mokytoją Violetą Debesienę. Parodos dalyviai buvo pasveikinti, jiems įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

Esame dėkingi Trakų muziejaus edukatorei Živilei Barkauskaitei už smagias edukacijas, kenesos ir pilies statytojams už entuziastingas statybas, piešinių parodos dalyviams už kūrybingus piešinius, o už paskirtas vietas dėkojame mokytojai Violetai Debesienei.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė