Gražiausi žodžiai ir muzika Lietuvai

„Mes mėgstam didelius žodžius: tėvynė

O kas gi ta tėvynė? Juk tai mes.

Taip, mes visi. Ir jeigu mes teisingi,

Tai ir tėvynė bus teisinga“.

Just. Marcinkevičius (iš poemos „Mindaugas“)

Liepos 6-oji – Lietuvos Valstybės ir Mindaugo karūnavimo diena, primenanti didingą mūsų praeitį, ilgaamžes valstybingumo tradicijas. Tėvynė – tai mes patys ir mūsų vienybė. Puoselėkime viltį, kad šiandienos mintys ir darbai pratęs istoriją, teisingumo, žmoniškumo ir laisvės siekius.

Liepos 5 dieną Rūdiškių bibliotekoje skambėjo gražiausi žodžiai ir muzika Lietuvos Valstybės dienai paminėti. Renginį pradėjo klasikinės gitaros meistras Aleksandras Šubinas ir jo mokiniai. Profesionalus muzikantas pristatė kiekvieną mokinį bei pakvietė juos atlikti įvairių autorių kūrinius. Papasakojo apie savo ir mokinių nueitą muzikinį kelią. Būdamas penkerių svajojo tapti smuikininku, bet sutikęs savo gyvenimo kelyje puikų mokytoją, tapo profesionaliu klasikinės gitaros muzikantu.

Popietės metu skambėjo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos lietuvių ir užsienio autorių  kūriniai. Muziką pagyvino ir jai dar daugiau žavesio suteikė Rūdiškių „Bajorų“ teatro aktorė, liaudies meninkė Miglė Bitkevičiūtė. Ji pristatė savo poeziją ir parodą „Bundantis jausmas“. Menininkės darbuose persipynusi estetika su bundančia gamta, atgimstančiais jausmais, pokyčiais, kurie kiekvieną lankytoją nukėlė į jam asmeniškai svarbų gyvenimo tarpsnį, į jo paties kuriamą, juntamą, fantazijų, romantika persmelktą vidinį išskirtinį pasaulį. Pasak menininkės, svarbu leisti jausmams atgimti, o naujiems nubusti. Svarbu nenustoti kurti ir kiek įmanoma stengtis tai daryti iš širdies į širdį. Parodos „Bundantis jausmas“ pagrindinis tikslas yra pamatyti, pajusti ir atgimus jausmams, – nubusti iš to ramaus vienatvės miego.

Kviečiame apsilankyti Rūdiškių bibliotekoje ir paroda pasigrožėti gyvai. Paroda veiks iki liepos mėnesio pabaigos.

Dėkojame Miglei Bitkevičiūtei, Aleksandrui Šubinui bei jo mokiniams. Linkime didžiausios sėkmės, kuriant savo ir gimtosios šalies ateitį.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja