Dainuojamosios poezijos vakaras su Giedriumi Arbačiausku

Lentvario miesto bibliotekoje gražiausiomis dainomis dalinosi aktorius, mūsų žemietis – Giedrius Arbačiauskas. Atlikėjas teigia, kad dainuojamoji poezija jam padeda būti savimi, o muzika labai daug reiškia. Ji yra ir poilsis, ir darbas, ir kūryba. Kadangi dainų autorius ir atlikėjas muzikuoja nuo vaikystės, muzika jam yra tarsi jo išraiška, kuri  padeda gyventi.

Giedrius Arbačiauskas – teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas. Gimė 1971 m. spalio 7 dieną. Dar būdamas maždaug 12 metų suvokė, kad nebus nei kosmonautas, nei lakūnas, nei karininkas. Tuo metu ir užgimė noras kurti dainas bei vaidinti. „Pirmąją savo gitarą pirkau dar sovietmečiu už 23 rublius. Namo vežiausi kaip didžiausią brangenybę įsivyniojęs į celofaną. Pirmąją dainą parašiau besimokydamas mokykloje pagal Janinos Degutytės eiles. Ėmiau kurti ir savo žodžius, ir muziką“, – pasakojo G. Arbačiauskas.

1995 metais baigęs Lietuvos muzikos akademiją, kaip ir nemaža dalis aktorių, G. Arbačiauskas žmonėms pažįstamas iš televizijoje sukurtų įsimintinų personažų, tačiau negalima ties tuo apriboti aktoriaus veiklų.

G. Arbačiauskas kuria dainuojamosios poezijos žanro dainas pagal savo ir kitų rašytojų eiles. Dainas atlieka vienas, arba su žmona Agne, kuri griežia violončele. Aktorius rengia savo autorinius koncertus, dalyvauja dainuojamosios poezijos žanro renginiuose. Yra dažnas Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“, festivalių „Purpurinis vakaras“, bei „Akacijų alėja“ dalyvis (pagal: https://www.15min.lt/tema/giedrius-arbaciauskas-6136).

Lentvario miesto bibliotekoje G. Arbačiausko pasirodyme dominavo H. Radausko, J. Marcinkevičiaus, J. Strielkūno, A. Jonyno bei jo paties kurti tekstai, kuriuos puošė paties Giedriaus kurta muzika. Romantiškų meilės dainų apipintas dainuojamosios poezijos vakaras kiekvienam atėjusiam paliko neišdildomą įspūdį ir jausmą, tarytum gavus nuoširdžiai padovanotą dovaną nuo paties geriausio draugo. O pasak G. Arbačiausko, įsimintiniausia dovana yra laikas, praleistas su artimais žmonėmis, kadangi daiktai greitai atsibosta ir yra labai laikini...

Renginį rėmė Trakų rajono savivaldybė.

Kristina Serapinienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyriausioji bibliotekininkė