„BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas“ Lentvario bibliotekoje

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario miesto filiale baigėsi trečius metus vykstanti vasaros stovykla, kurioje birželio 13–17 dienomis dalyvavo 27 vaikai nuo pirmos iki penktos klasės. Prie stovyklos prisijungė ukrainietė Diana, kuri puikiai įsiliejo ir dalyvavo veiklose. Taip pat stovyklautojų gretas papildė vaikai, lankantys Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centrą. Veiklas vykdyti padėjo bibliotekos skaitytojos, kurios tapo stovyklos savanorėmis – birželio 14 d. šeštokės Lijana ir Miglė, o birželio 16 d. septintokės Amelija ir Austėja.

Stovyklos programa buvo smagi ir įtraukianti vaikus į įvairias veiklas. Pirmoji diena prasidėjo susipažįstant su stovyklos programa ir taisyklėmis. Stovyklautojai žaidė žaidimus, bandydami pažinti vienas kitą. Po pietų lankėsi Lentvario parapijos Carite VDC „Akimirka“. Vadovė Alina Daudienė supažindino vaikus su centru, jo veikla, misija. Parapijos salėje vaikų laukė centro lankytojai, kurie kvietė vaikus žaisti linksmus įtraukiančius žaidimus.

Birželio orai nelepino stovyklautojų, todėl antrą dieną išnaudojome susipažindami su bibliotekos erdvėmis, veiklomis ir taisyklėmis. Daugelis stovyklautojų tapo bibliotekos skaitytojais. Didelį susidomėjimą sukėlė bibliotekoje veikiantis knygų išdavimo ir grąžinimo savitarnos aparatas. Vaikai patys išmoko grąžinti ir pasiimti knygą be bibliotekininko pagalbos. Stovyklautojams pristatėme Lietuvos bibliotekose organizuojamo projekto „Vasara su knyga“ Skaitymo iššūkį, kuriuo susidomėjo ir užsiregistravo  daugelis vaikų, o kai kurie jau net ir įveikė Skaitymo iššūkį – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas.

Tradiciškai visada į stovyklą kviečiame vaikų rašytoją. Šių metų viešnia buvo rašytoja Indrė Zalieckienė. Susitikimo metu autorė pristatė eilėraščių knygą „Kaip sutramdyti žvėryną“, kurią pati  iliustravo ir parašė. Ši knyga Metų knygos rinkimuose buvo įvertinta, kaip geriausia 2021 m. knyga vaikams. Edukacijos metu autorė linksmai ir interaktyviai pristatė knygą, skaitė eilėraščius. Vaikai ir patys galėjo sukurti eilėraštį pagal numatytas taisykles.

Edukacija „Kaip gimsta animacinis filmas?“ su Jūrate Leikaite pakvietė pasinerti į animacijos kūrimo pasaulį. Vaikai aptarinėjo, spėliojo, kodėl personažas taip juda ir kodėl parinkta tam tikra muzika. Aptarė, ką veikia režisierius, scenaristas, dailininkas. Animatorė pasakojo apie 12 kadrų, kuriuos reikia nupiešti, kad personažas pajudėtų. Vaikams buvo labai įdomu prisiliesti prie senovinio kino aparato praksinoskopo. Vaikai žiūrėjo autorės sukurtus lietuviškus animacinius filmus apie Jonines, Kalėdas ir kt. Po kalbų vaikai kibo į darbą ir piešė 12 kadrų, kad galėtų praleisti per senovinį  kino aparatą.

Vieną iš stovyklos dienų keliavome pėsčiomis iki Trakų Vokės dvaro sodybos ir įveikėme 10 km. Sodyboje mus pasitiko edukatorė Daiva ir pristatė orientacinį žaidimą „Atrask, pažink, tyrinėk“. Susiskirstę į penkias komandas ir gavę žemėlapį, suskubome vykdyti užduotis. Šio žaidimo tikslas – surasti raktinius žodžius, susijusius su pažymėta vieta, ir langeliuose įrašyti teisingą atsakymą. Vaikai turėjo aplankyti 12 Trakų Vokės dvaro sodybos vietų, tokių kaip fontanas, baliustrada, kumetynas ir kt. Tai buvo puiki proga aktyviai praleisti laiką ir pažinti dvaro sodybą. Po to sekė ekskursija po patį dvarą ir jo požemius. Vaikai atidžiai klausė ir fiksavo akimirkas savo telefonais, kad galėtų papasakoti įspūdžius grįžę namo.

Stovyklautojai kiekvieną dieną vaišinosi lengvais užkandžiais: sultimis, javainiais, vaisiais ir kt.  Žaidžiat, keliaujant, bendraujant, pramogaujant laikas bėga greitai, tad ir mūsų penkios stovyklos dienos prabėgo be galo greitai. Atsisveikindami vaikai gavo diplomus ir mažas dovanėles.

Ačiū vaikams ir jų tėveliams, kurie patikėjo mums savo vaikus. Ačiū už bendradarbiavimą Lentvario parapijos Carito VDC „Akimirka“, Trakų Vokės dvaro sodybai. Stovyklą rėmė Trakų rajono savivaldybė pagal „Vaikų socializacijos“ programą.

Visiems linkime gražios likusios vasaros.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja