„Baubaimė“ padėjo kovoti su baime

Birželio pirmąją minime Tarptautinę vaikų gynimo dieną, – šia proga Senųjų Trakų ir Onuškio bibliotekose lankėsi rašytojas Benas Bėrantas ir dailininkė Vilija Kvieskaitė. Rašytojas neapsiriboja vien rašymu. Jo smegenys dirba dviem režimais – kūrybiniu ir vadybiniu. Baigęs studijas, rašytojas penkerius metus sėmėsi patirties leidykloje „Nieko rimto“. Šiuo metu džiaugiasi dirbdamas leidybos agentu ir yra vienintelis Lietuvoje nepriklausomas vaikų literatūros agentas. Aktyviai dalyvauja įvairiose pasaulio knygų mugėse. Kaip pabrėžė pats rašytojas, – nevadina savęs rašytoju, o tiesiog – rašančiu žmogumi.

Nors orai mūsų vis dar nelepina, tačiau vaikų nuotaikos buvo neišpasakytos. Su nekantrumu skubėjo į bibliotekas mažieji skaitytojai, kur susitiko su Benu ir Vilija bei jų kartu kurta iliustracijų knyga „Baubaimė“. Svečias trumpai pristatė ir kitas savo knygas bei skaitė ištraukas iš „Baubaimės“. Pamėgtos vaikų knygos yra išverstos į 8 užsienio kalbas.

Šioje knygelėje geriausi draugai voveriukas Tiklis ir varniukas Kirnis patenka į naują nuotykį. Šį kartą jiems žaidžiant iki išnaktų pro atvertą langą iškrenta kamuolys ir pradingsta. Draugams nedrąsu eiti jo ieškoti, todėl paieškas atideda šviesiam rytojui. Atsikėlę pastebi, kad kamuolio niekur nėra, taip prasideda nuotaikinga judviejų istorija. Smagiai iliustruota istorija ne tik pralinksmina vaikus, bet ir įtraukia juos į diskusiją apie jų pačių baimes. O baimių buvo išties įdomių: vieni bijo vorų, kiti tamsos, treti pasilikti namuose, ne maža dalis bijo aukščio, tarp jų ir bibliotekininkės.

Kad baimė nebūtų tokia didelė ir bauginanti, drauge kūrėme nakties žibintus. Vaikai patys galvojo, kokius personažus pieš ant žibintų, – vieni piešė baubukus, kurie turėjo atbaidyti pabaisas, kiti miško ir naminius gyvūnus. Išbandyti tamsoje žibintai sukėlė stiprias, bet šiltas emocijas ir džiugesį, kad viskas taip nuostabiai pavyko. Taip pat šokome, kad išvarytume visas baimes. Na ir kaip gi be dainavimo, – dainuojantis žmogus ne tik laimingas, bet ir žymiai drąsesnis. Senųjų Trakų lopšelio-darželio vaikai ir Aukštadvario m/d „Gandriukas“ pirmos klasės mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su muzikos instrumentu ukulėle, taip pat sužinojo, kad ir drąsiausi gyventojai kažko bijo.

Bijoti nėra blogai, svarbiausia, – žinoti, kaip galima tą baimę išgyventi, kad nebūtų ji tokia baisi. Kiekviena diena mums dovanoja kažką naujo, neatrasto, nematyto. Įdomiausia, kad būtent tai mūsų gyvenimą padaro nepaprastai gražų ir įdomų. Visiems linkime saulėtos ir įspūdžių pilnos vasaros.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialas