Popietė vaikams „Eik taip, kaip eina laisvė“

Lentvario biblioteka sausio 12 d. organizavo popietę vaikams „Eik taip, kaip eina laisvė“ Laisvės gynėjų dienai atminti.

Rengiantis popietei, bibliotekos erdvės pasipuošė neužmirštuolėmis ir Lietuvos vėliavos spalvomis: geltona, žalia, raudona. Trečiadienio popietę susirinko gausus būrys moksleivių. Diskusijos metu dalinomės, ką kiekvienam iš mūsų reiškia žodis laisvė. Prisiminėme, kokie yra Lietuvos valstybės simboliai, kalbėjomės, kokie jie buvo prieš 1991 metų įvykius. Vaikai pasakojo, kad Lietuvos Respublikos Seimą, televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatą gynė ne vienas tūkstantis Lietuvos žmonių, tačiau nedaugelis iš jų žinojo ir galėjo pasakyti, kad 1991 metų sausio 13 dieną keturiolika Lietuvos piliečių, viena jauna mergina ir trylika vyrų, atidavė savo gyvybes, kad šiandien galėtume gyventi be baimės, laisvi ir laimingi.

Sausio 13 dienos įvykiams atminti su vaikais gaminome neužmirštuoles, kurios ir namuose primins artimiesiems, kad savo laisvę branginame ir už ją esame dėkingi jos gynėjams.

Registravomės ir dalyvavome visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ Laisvės gynėjams atminti. Bibliotekos languose 8 val. dešimčiai minučių uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes.

Jurgita Makaravičienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė