Kviečiame į Janinos Norkūnienės knygos „Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos“ pristatymą

Rugsėjo 23 d., 17.30 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Janinos Norkūnienės knygos „Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos“ pristatymas.

Janina Norkūnienė – etnografė, etikos, muzikos ir etninės kultūros mokytoja. Vilniaus krašto etnografinio muziejaus Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčios vedėja, knygos „Vilniaus verbos: gyvoji istorija“ autorė. J. Norkūnienė gimė Trakų rajone, Žėronių kaime. Baigė Rūdiškių vidurinę mokyklą, vėliau mokėsi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, įgijo chorvedžio specialybę, tęsė mokslus choro orkestre ir taip pat baigė Klaipėdos valstybinę konservatoriją.

„Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos“ – tai unikalus leidinys, iliustruotas tikromis, gyvenimiškomis ir nepagražintomis dvidešimtojo amžiaus Vilniaus krašto gyventojų nuotraukomis, o siužetas nusodrintas krašto kaimuose skambėjusiomis to meto dainomis. Eiliuotame pasakojime persipina 130 autentiškų nuotraukų, 53 liaudies dainų tekstai, mįslės ir patarlės apie jaunąją porą ir jų kelią į šeimyninį gyvenimą. Knygos turinys gali jus sudominti, išblaškyti, suerzinti, sujaudinti arba prajuokinti.

Kiekvienam skaitytojui ši knyga suteiks galimybę įsijausti į tai, kokia buvo senųjų kartų jaunystė, žydėjusi paprastos kaimo romantikos ir subtilių vestuvių papročių paveiksle.

Pareigos jausmas išsaugoti iš lūpų į lūpas perduodamą kultūrą, pagarba bei meilė tradicijoms ir beveik 30 metų užtrukusi kelionė po Vilniaus krašto kaimus ir gyvenvietes pagaliau virto vientisa istorija, kurios autorė negalėjo nepapasakoti.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

* Įėjimas tik su galimybių pasu. Renginio metu būtina dėvėti veido apsaugos priemones (kaukes ar respiratorius).