Kviečiame būti „Atsakingu skaitytoju“!

Trakų viešoji biblioteka dalyvauja ypač prasmingame, jau tradiciniu tapusiame, aplinkosauginiame projekte „Atsakingas skaitytojas“ ir kviečia prisidėti skaitytojus prie atliekų rūšiavimo kultūros.

Kviečiame savo skaitytojus bei lankytojus:

• atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas,
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Paskata rūšiuoti elektronikos atliekas tampa prasminga ir naudinga žinia kiekvienam žmogui, norinčiam susitvarkyti savo aplinką. Tęstinis projektas sutampa ir su šaliai tenkančiais žiedinės ekonomikos bei Žaliojo kurso uždaviniais.

Pradedant 2015-aisiais, pirmaisiais projekto „Atsakingas skaitytojas“ metais, konkurse kasmet dalyvauja dešimtys šalies bibliotekų. Per visą projekto vykdymo laikotarpį buvo daug nuveikta, formuojant atsakingą požiūrį į elektronikos atliekų tvarkymą, puoselėjant švarią aplinką, rūpinantis savo ir artimųjų sveikata, diegiant supratimą apie naudą, kurią teikia elektronikos atliekų rūšiavimas ir perdirbimas.

Projekto trukmė: nuo 2021 balandžio mėn. pradžios iki 2021 m. gruodžio mėn. pabaigos.

Konkurso organizatorius – Elektronikos platintojų asociacija (EPA). Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.