Žinau, kad prisimeni

Tove Alsterdal

Žinau, kad prisimeni

Vienos žinomiausių Švedijoje ir visame pasaulyje psichologinių detektyvų rašytojų Tove Alsterdal detektyvo šedevras, pelnęs prestižinius literatūrinius apdovanojimus – neabejotinai taps detektyvų mylėtojų favoritu. „ŽINAU, KAD PRISIMENI“ – sudėtinga istorija, kurioje grakščiai susilieja praeitis ir dabartis. Tai įtemptas ir puikiai parašytas romanas apie atminties fenomeną ir kaltės jausmą, pasakojimas, kuriame niekas nėra taip, kaip atrodo, o netikėti siužeto posūkiai nuolat keičia viską, kas atrodė aišku.

Mažame miestelyje dingsta mergina. Jos kūnas nerastas. Byla laikoma išaiškinta, nusikaltėlis nubaustas, nors tamsių vietų joje apstu.

Daugiau nei po dvidešimties metų Olofas Hagstriomas ryžtasi grįžti į kažkada jo atsisakiusios šeimos namus. Vos atsidūręs prie paradinių durų, kurių raktas, kaip ir kadaise, guli paslėptas po tuo pačiu akmeniu, jis supranta, kad nutiko kažkas baisaus. Viduje, tarsi išprotėjęs, draskosi šuo, tvyro baisus dvokas, ant grindų telkšo vanduo. Olofo tėvas, kuris nebendravo su juo du dešimtmečius, tįso negyvas duše.

Klasikiniame, skandinaviškos atmosferos ir išraiškingų veikėjų kupiname mistiniame detektyve bylos užkulisiai ir senos nuodėmės atsiskleis naujoje šviesoje, o genialiai apgalvoti siužeto posūkiai nuolat pakeis viską, kas jau atrodė aišku...

Tove Alsterdal gimė 1960 m. Švedijoje, Malmėje, ir, kol išleido savo debiutinį romaną, daugiau nei 20 metų dirbo žurnaliste. Šiandien ji – viena žinomiausių Švedijoje ir pasaulyje psichologinių detektyvų rašytojų. Jos kūrybinis bagažas – šeši puikiai kritikų ir skaitytojų įvertinti bestseleriai, laimėti garbingi literatūriniai apdovanojimai Švedijoje ir Prancūzijoje bei prestižinis Stiklo rakto apdovanojimas 2021-aisiais už geriausią Šiaurės šalių kriminalinį romaną ŽINAU, KAD PRISIMENI.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika